تازه ترین
خانه » اخبار » پلارک خبر داد: موکب‌های مردمی اربعین حسینی عازم سیستان و بلوچستان شدند
پلارک خبر داد: موکب‌های مردمی اربعین حسینی عازم سیستان و بلوچستان شدند

پلارک خبر داد: موکب‌های مردمی اربعین حسینی عازم سیستان و بلوچستان شدند

گروه جامعه ــ رئیس کمیته اسکان، پذیرایی و مشارکت‌های مردمی اربعین حسینی از استقرار ۱۰ موکب مردمی اربعین در استان‌های سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان خبر داد.

موکب‌های مردمی اربعین عازم سیستان و بلوچستان شدندحسن پلارک، رئیس کمیته اسکان، پذیرایی و مشارکت‌های مردمی اربعین حسینی، در گفت‌وگو با ایکنا؛ اظهار کرد: در پی فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر توجه هرچه بیشتر به سیل‌زدگان و حضور میدانی فرمانده کل سپاه در استان سیستان و بلوچستان و نیز با توجه به درخواست سازمان مدیریت بحران کشور، موکب‌های مردمی اربعین نیز به کمک سیل‌زدگان می‌شتابند.

وی افزود: از امروز ، ۲۴ دی ماه، ۱۰ موکب با ظرفیت پخت روزانه ۱۰ هزار وعده غذا (مجموعاً ۱۰۰ هزار وعده غذا در روز) در ۱۰ شهر از استان سیستان و بلوچستان و نواحی جنوبی استان کرمان مستقر می‌شوند.

شهرهایی همچون چابهار، پیشین، جاسک و … محل استقرار این موکب‌ها هستند و غذای پخت‌شده از این شهرها به روستاهای سیل‌زده ارسال می‌شود.

پلارک گفت: این موکب‌ها همچنین ظرفیت این را دارند که اگر نیاز باشد، موکت و پتو و حتی فضایی برای اسکان در اختیار سیل‌زدگان نیازمند قرار دهند.

همچنین تعدادی مواد غذایی بسته‌بندی‌شده نیز در اختیار سیل‌زدگان قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که خدمات موکب‌ها تا چه زمانی ادامه می‌یابد؟ اظهار کرد: با توجه به تجربه‌ای که از مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان دارم، آب تا هفته آینده فروکش می‌کند و موکب‌ها حداکثر تا هفته‌ آینده به خدمت‌رسانی مشغول خواهند بود.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال