تازه ترین
خانه » اخبار » پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه مرمت ایوان نجف
پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه مرمت ایوان نجف

پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه مرمت ایوان نجف

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات نجف اشرف از پیشرفت ۳۰درصدی پروژه مرمت خشت‌های ایوان و مناره های حرم مطهر علوی خبر داد

علیرضا فداکار در گفت وگو با «بقاع نیوز» گفت: پروژه مرمت خشت‌های مطلای ایوان و مناره‌های حرم امیرالمومنین(ع) از طرح هایی است که با همت متخصصان ستاد بازسازی عتبات در نجف انجام می شود. فداکار افزود: ایوان نجف یکی از بی نظیرترین پروژه ها است. به دلیل قدمت این مکان متبرکه در طرح ایوان خشت‌های مسی با روکش طلا مرمت و طلاهای ایوان پس از بازیافت مجددا برای طلاکاری استفاده می شود.

رئیس ستاد بازسازی نجف اشرف گفت: در بحث ایوان به دلیل حساسیت بنا، ابتدا برداشت و مرمت خشت سپس طلاکاری را انجام می دهیم.تا کنون حدود ۳۰ درصد از پروژه ایوان امیرالمومنین(ع) به اتمام رسیده است و تلاشمان بر این است تا این پروژه برای سال آینده تمام شود.»

رئیس ستاد بازسازی عتبات نجف اشرف در ادامه اشاره ای هم به سنگ کاری هایی که در حرم امیرالمومنین به تازگی شروع شده است، می گوید: «عملیات مسقف کردن باب ساعت از ۲ ماه پیش شروع و به اتمام رسید.در حال حاضر کار سنگ کاری باب القبله حرم امیر(ع) را پس از عید فطر شروع کردیم که به امید خدا تا ۴ ماه آینده تمام می شود. »

اسکان ۱۰۰ هزار زائر اربعین در صحن حضرت زهرا(س)

ستادبازسازی عتبات در شهر نجف اشرف علاوه بر عملیات های عمرانی برنامه هایی را هم برای رفاه حال زائرین اربعین اباعبدالله حسین (ع) در دستور کار خود دارد. فداکار با اشاره به این برنامه ها گفت: « حضور زائران اربعین در گذشته به صورت خودجوش بود. ۳ سالی می شود که با هماهنگی استان ها سعی کردیم برنامه‌ها برای زائران مدیریت شود. برنامه هایی برای حضور زائران از مرز مهران تا شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا مشخص و در دست اجرا داریم. با توجه به حضور گسترده ایرانیان، در بخش اسکان و تغذیه هم خدماتی را دربرنامه هایمان داریم. با احداث صحن حضرت زهرا(س) سال گذشته ۸۰ هزار زائر ایرانی در این صحن اسکان داده شدند. امسال در نظر داریم این رقم را به ۱۰۰ هزار زائر برسانیم.»

منبع:http://fa.atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال