تازه ترین
خانه » اخبار » کمک‌های مردم آبادان به مناطق سیل‌زده ارسال شد
کمک‌های مردم آبادان به مناطق سیل‌زده ارسال شد

کمک‌های مردم آبادان به مناطق سیل‌زده ارسال شد

آبادان – ایرنا- مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان گفت: نخستین محموله کمک‌های اهدایی مردم آبادان به مناطق سیل‌زده استان سیستان‌وبلوچستان روز یکشنبه به وسیله پنج دستگاه کامیون ارسال شد.

مکی یازع در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:این کمک‌ها شامل ۲ کامیون آب بسته بندی شده، ۱۰تن آرد، پتو و لوازم گرم‌کننده همچنین مواد غذایی شامل حبوبات بود.

وی به آماده‌سازی ۴۰ کارتن داروی مورد نیاز سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان اشاره کرد و افزود: سه تن شکر و مقداری برنج نیز از سوی مردم آبادانی جمع‌آوری شده است.

یازع به تعمیر یک واحد آموزشی آسیب‌دیده از سیل در مناطق بحرانی سیستان‌وبلوچستان اشاره کرد و بیان داشت:۵۰۰ جفت کفش نیز برای دانش‌آموزان این مناطق خریداری شده است.

وی افزود:یکدستگاه کامیونت حامل اسباب‌بازی برای کودکان سیل زده همراه با کاروان کمک‌های مردمی به مناطق سیستان‌وبلوچستان ارسال شد. مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان گفت: کمک‌های مردم آبادان به شهرستان مهرستان در ۱۳۰ کیلومتری ایران‌شهر و در نزدیکی مرزپاکستان ارسال خواهد شد.

وی گفت: شماره کارت ستاد اربعین بازسازی عتبات عالیات ۵۰۲۹۰۸۱۰۳۲۹۲۱۸۵۶ و شماره حساب۲۰۰۲۱۰۱۲۸۹۱۳۰۲۱ بانک توسعه تعاون آماده دریافت کمک‌های نقدی مردم برای کمک به سیل‌زدگان سیستان‌وبلوچستان است.

به گزارش ایرنا بارش باران سیل‌آسا که از شامگاه ۱۹ دی در جنوب و جنوب شرق ایران آغاز شد سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان را تحت تاثیر قرار داد.

بارندگی موجب جاری شدن سیل و تخریب زیرساخت‌ها در استان سیستان و بلوچستان شده و ساکنان ۱۴ شهرستان و یکهزار و ۵۴۲ روستا را تحت تاثیر قرار داده است.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال