تازه ترین
خانه » اخبار » گفت و گو با حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان
گفت و گو با حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

گفت و گو با حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

• حاج آقا لطفاٌ نقش ستاد استان خوزستان را در بازسازی عتبات مقدسه تشریح بفرمایید؟
بسم الله الرحمن الرحیم
ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با مشارکت سایر ستادهای معین استانی تاکنون پروژه های متعددی به اتمام رسانده است و درحال حاضر نیز علاوه بر مشارکت در پروژه های سایر حرم های مطهرائمه(ع) چهار پروژه بزرگ را بصورت اختصاصی عهده دار شده است که عبارتند از:
1- پروژه عظیم مرمت وبازسازی ایوان طلای حرم مطهر و منور امیرالمومنین امام علی(ع) درنجف اشرف بود که از ابتدای سال90کار آن شروع شده بود که بحمدالله قسمت های داخلی ایوان به اتمام رسیده است وکتیبه های داخل و بیرون که مزین به اشعارفارسی وترکی بوده ودرزمان صدام ملعون از جای خود کنده شده بود به دستور آیت الله سیستانی پس از انتقال به ایران وبازسازی مجدد، به نجف منتقل و درجای خود نصب شده اند.
2- پروژه ساخت 6درب حرم امامین عسکریین(ع) که از اواخرسال92 شروع و درحال حاضر کارنجاری و قلمزنی آنها به اتمام رسیده و در مرحله نقره کاری و میناکاری قرار دارند. وکارگاه های آن در شهرهای اهواز، آبادان، امیدیه و اندیمشک مستقر شده بود.
3- پروژه ساخت وتکمیل 2000متر مربع ازصحن 220هزارمترمربعی حضرت زهراء(س) که به منظور توسعه حرم علوی در حال احداث می باشد که هزینه هر متر مربع آن 3میلیون تومان است وعلاقمندان دراین رابطه می توانند با خرید متری از صحن مطهرافتخاری ماندگار برای خود به ثبت برسانند.
4- پروژه مرمت و بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س) درسوریه که از ابتدای سال93 به استان محول شده است و تا به حال تعداد5 گروه شامل 37نفر از نیروهای فنی و ماهر در امورعمرانی، ساختمانی وتاسیساتی به همراه 4مرحله اقلام وتجهیزات ساختمانی به ارزش تقریبی000/000/000/3 ریال به آن حرم مطهراعزام گردید.

• لطفاٌ نحوه مشارکت علاقمندان کمک به بازسازی عتبات عالیات را بفرمایید؟
علاقه و محبت به اهل بیت(ع) یک لطف الهی است که شامل بندگان خوب خداوند می شود و بحمدالله مردم ما مشمول این نعمت بزرگ هستند وسالیان طولانی بود که انتظار برطرف شدن موانع برای حضور در مراقد شریف را می کشیده اند وحال که این فرصت پیش آمده با تمام وجود برای مشارکت در این امر خیر پیش قدم هستند.
علاقمندان می توانند کمکهای نقدی خود را به شماره حساب هایی که در ذیل می آید واریز کنند وهمچنین طلاها و زیورآلات خود را به ستادهای تابع در شهرهای استان با اخذ رسید تحویل دهند.
همچنین افراد متخصص و فنی در امورات ساختمانی و صنعتی بصورت داوطلب وافتخاری می توانند برای کار در حرم ها به ستادهای تابع مراجعه و ثبت نام کنند.

• شماره حساب جمع آوری نذورات کمکها وهدایا برای بازسازی عتبات مقدسه:
سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی
سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات
جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار
جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه شعبه مرکزی اهواز
جاری ۱۰۰۰ بانک مهر اقتصادشعبه مرکزی اهواز
جاری ۱۴۰۰۵۰۲۹۸۵۶ بانک مسکن شعبه مرکزی اهواز
کارت به کارت ۰۰۹۱-۱۳۸۵-۸۱۱۰-۶۲۷۳ بانک انصار
جام بانک ملت ۴۸۲۸۲۸۲۸۶۴ {ویژه حرم حضرت زینب(س)}
جاری ۱۵۰۸۴۸۲۶ بانک رفاه کارگران شعبه۲تامین اجتماعی اهواز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال