تازه ترین
خانه » اخبار » گنبد حرم علوی همزمان با سالروز میلاد پیامبراکرم(ص) رونمایی می‌شود
گنبد حرم علوی همزمان با سالروز میلاد پیامبراکرم(ص) رونمایی می‌شود

گنبد حرم علوی همزمان با سالروز میلاد پیامبراکرم(ص) رونمایی می‌شود

۸۵۸۷۵۸۸۵۴۲۵۶۹۲۴۴۱۵۱۱۶۴۳۸۶۰۷۴۰مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از تکمیل نوسازی و مرمت خشت‌های گنبد طلای حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین(ع) خبر داد و گفت: مراسم رونمایی از گنبد حرم مطهر ۱۷ ربیع‌الاول برابر ۲۷ آذرماه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، ضمن تبریک ماه ربیع‌الاول به محبان اهل‌بیت(ع) گفت: خداوند را شاکر هستیم که به ما عنایت فرمود و آخرین خشت‌های گنبد طلای حرم مطهر حضرت امیرالمؤمنین(ع) هفته گذشته نصب شد.

وی با بیان اینکه گنبد حرم علوی تنظیف شد و داربست آن در حال جداسازی از گنبد است، اعلام کرد: مراسم رونمایی از گنبد حرم مطهر ۱۷ ربیع‌الاول برابر ۲۷ آذرماه همزمان با سالروز ولادت پیامبر اسلام(ص) انجام می‌شود و این برای ما مردم خوزستان بسیار ارزشمند است.

موسوی اظهار کرد: ترمیم و نوسازی گنبد طلای حرم مطهر علوی با مشارکت تولیت حرم مطهر و مردم استان خوزستان به سرانجام رسید.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان اظهار کرد: اعتبار موردنیاز برای بازسازی گنبد ۵ میلیارد تومان برآورد شد، با توجه به اینکه این اعتبار باید طبق قرارداد با مجریان طرح در زمان مقرر تأمین می‌شد، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، به دلیل تأمین نشدن کامل اعتبار، مبلغ موردنیاز را از ستاد مرکز و خیرین قرض گرفت و امیدواریم مردم استان مابقی را تأمین کنند.

یادآور میشود، گنبد طلای حرم مطهر امام علی(ع) با گذشت بیش از سه قرن از ساخت آن به دست ایرانیان، به‌عنوان یکی از آثار تاریخی و فرهنگی اعتاب مقدسه، بر اثر عوامل جوی، دچار فرسایش شده و نیازمند ترمیم و مرمت بود که پیرو توافق به عمل آمده با دیوان وقف شیعی عراق و تولیت حرم مطهر علوی، مرمت و نوسازی گنبد طلای این حرم مطهر به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان واگذار شد.

با توجه به ارزش تاریخی خشت‌های گنبد، مقرر شد خشت‌های قدیمی پس از ترمیم و صافکاری، مجددا طلاکاری شود. مساحت گنبد حرم حضرت امیرالمؤمنین(ع) ۶۵۰ متر مربع است و ۱۰ هزار خشت طلا روی گنبد نصب شده است.

منبع:ایکنا

photo_2016-12-03_10-59-02 photo_2016-12-03_10-59-07 photo_2016-12-03_10-59-15 photo_2016-12-03_10-59-22

شماره حساب جمع آوری نذورات کمکها و هدایا برای بازسازی عتبات عالیات

سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی  

کارت۹۸۴۵-۹۹۶۵-۹۹۱۸-۶۰۳۷ ملی

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری  ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰  بانک  انصار

کارت ۰۰۹۱-۱۳۸۵-۸۱۱۰-۶۲۷۳ بانک  انصار

جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه شعبه مرکزی اهواز

جاری  ۱۰۰۰ بانک  مهر اقتصاد  شعبه  مرکزی  اهواز

 ۷۶۱۵-۳۰-۴۹۹۰۶۳۷-۱۰مهراقتصاد شعبه  مرکزی  اهواز

جاری  ۱۴۰۰۵۰۲۹۸۵۶ بانک  مسکن  شعبه  مرکزی  اهواز

 جام  بانک  ملت  ۴۸۲۸۲۸۲۸۶۴  {ویژه حرم حضرت زینب(س)}

حساب جاری ۱۵۰۸۴۸۲۶ بانک رفاه کارگران شعبه۲تامین اجتماعی اهواز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال