تازه ترین
خانه » اخبار » گنبد و دربهای حرم حضرت زینب(س) بازسازی شد
گنبد و دربهای حرم حضرت زینب(س) بازسازی شد

گنبد و دربهای حرم حضرت زینب(س) بازسازی شد

۴۰۰۳۰۰p678EDNmain216164_468

مدیر امور استانهای ستاد بازسازی عتبات اعلام کرد:بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب سلام الله علیها از جمله گنبد طلا، کاشی کاری ها، درب های بزرگ و کوچک و مصلی حرم را به خوبی انجام شده است.

به گزارش ، عباس قطب الدین مدیر امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات از پایان فعالیت‌های مربوط به بازسازی داخل حرم‌ها خبرداد و گفت: از این پس برنامه توسعه حرم‌ها در دستور کار این ستاد قرار دارد.: پروژه ساخت صحن و شبستان حضرت زهراء سلام الله علیها به‌عنوان طرح توسعه‌ حرم امیرالمومنین علیه السلام در چند فاز در حال اجراء است که بخشی از فضای زیارتی آن در ابتدای فروردین امسال با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری و ریاست ستادبازسازی عتبات عالیات کشور و همچنین مسئولان تولیت حرم علوی افتتاح شد.توسعه حرم‌ها؛ دستور کار امسال ستاد بازسازی عتبات عالیات
قطب الدین افزود: از دیگر طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرا، پروژه ساخت صحن عقیله بنی هاشم در جوار حرم امام حسین علیه السلام است.همچنین طرح تقلیل و تقویت ستون‌های اطراف ضریح مطهر سیدالشهدا(ع) و ترفیع گنبد حرم این امام همام با سرعت در حال انجام است.
مدیر امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: به منظور رفاه حال زوار حرم سیدالشهداء بیمارستان ۱۲۰تخت خوابی امام سجاد علیه السلام در جوار این حرم شریف احداث و تجهیز شده است که با حضور مسئولین دو کشور ایران و عراق افتتاح خواهد شد.
قطب الدین گفت: استقبال مردم و محبین اهل بیت علیهم السلام برای مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات مقدسه در سال گذشته چشمگیر بوده است .
مدیر امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور افزود: از جمله استان هایی که در زمینه جذب مشارکت‌های مردمی برای بازسازی اعتاب مقدسه گام‌های خیلی بزرگی برداشته است، ستاد استان خوزستان است که با برنامه ریزی و ایجاد سیستمی پویا توانسته به خوبی به تعهدات خود عمل کند.
وی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب سلام الله علیها از جمله گنبد طلا، کاشی کاری ها، درب های بزرگ و کوچک و مصلی حرم را به خوبی انجام داده است و همچنین این ستاد بازسازی گنبد حرم امام علی علیه السلام را در دست اقدام دارد.
منبع:خبرگزاری موج

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال