تازه ترین
خانه » اخبار » ۲۵۰ فقره از پرونده‌های مواکب آماده صدور پروانه شد
۲۵۰ فقره از پرونده‌های مواکب آماده صدور پروانه شد

۲۵۰ فقره از پرونده‌های مواکب آماده صدور پروانه شد


مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات خوزستان:

۲۵۰ فقره از پرونده‌های مواکب آماده صدور پروانه شد/ پیش بینی مراجعه روزانه ۷۰ هزار نفر زائر به مرز شلمچه و ۵۰ هزار نفرزائر به مرز چذابه در اربعین امسال

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: از ابتدای شروع به کار تشکیل پرونده مواکب برای صدور پروانه موکب‌داری تاکنون بیش از ۲۵۰ فقره پرونده به صورت کامل پالایش و آماده صدور پروانه شده است.

حجت السلام والمسلمین سیدمحمود موسوی، امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز، در خصوص تعداد پرونده‌های تشکیل شده مواکب اظهار کرد: از ابتدای شروع به کار تشکیل پرونده مواکب برای صدور پروانه موکب داری تاکنون بیش از ۲۵۰ فقره پرونده به صورت کامل پالایش و آماده صدور پروانه شده است. 

وی افزود: از این تعداد ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان اهواز با ۸۵ فقره پرونده تحویلی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است. 

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان عنوان کرد: مقرر شد در روزهای آینده طی مراسمی با حضور مسئولان استانی پروانه‌های صادر شده به مدیران مواکب تقدیم شود. 

موسوی با اشاره به آمار تعداد مواکب استان در سال گذشته توضیح داد: در اربعین سال گذشته مواکب در، دو پایانه استان و بین راهی بالغ بر۷۰۰موکب بوده است، که پیش بینی می‌شود، در سال جاری این آمار بالغ بر یک هزار موکب افزایش پیدا کند. 

وی تصریح کرد: براساس برآور‌دهای انجام شده، در اربعین سال جاری روزانه ۷۰ هزار نفر زائر به مرز شلمچه و ۵۰ هزار نفر زائر به مرز چزابه مراجعه خواهند کرد. 

موسوی تاکید کرد: ستادبازسازی عتبات عالیات به عنوان کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی علاوه بر تمهیدات صورت گرفته برای استقرار مواکب در دو پایانه مرزی استان به منظور پذیرایی و ارائه خدمات به زائرین، از ابتدای چهار ورودی استان خوزستان (استانهای بوشهر، فارس، چهارمحال بختیاری و لرستان) تا ورودی به پایانه‌ها نیز تدارک‌ لازم برای استقرار مواکب بین راهی صورت گرفته است. 

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در پایان متذکر شد: در سال جاری همانند سال‌های گذشته آمادگی کامل و لازم برای ارائه خدمات به زائرین اتباع خارجی نیز ایجاد شده است. 

منبع: فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال