تازه ترین
خانه » اخبار » ۴۳نفرمتخصص خوزستانی برای بازسازی گنبد حرم امیرالمومنین(ع) راهی نجف اشرف شدند
۴۳نفرمتخصص خوزستانی برای بازسازی گنبد حرم امیرالمومنین(ع) راهی نجف اشرف شدند

۴۳نفرمتخصص خوزستانی برای بازسازی گنبد حرم امیرالمومنین(ع) راهی نجف اشرف شدند

۱۴۶۳۸۵۸۱۱۰۷۳۴-۱۵۶۴۰۱۶۶۶۲

۴۳ نفر متخصص خوزستانی در رشته های مختلف برای کمک به بازسازی و نوسازی گنبد حرم امیرالمومنین امام علی(ع) از مرز شلمچه راهی کشور عراق شدند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آبادان با اشاره به توفیق استان خوزستان به عنوان معین ساخت گنبد حرم امیرالمومنین(ع) اظهار کرد: مردم آبادان مانند همیشه در این خصوص از جان و دل مایه گذاشتند که در این راستا اعزام متخصص و وسایل مورد نیاز برای کمک به ساخت گنبد توسط مردم انجام شد.

مکی یازع از داربست، تخته های زیر داربست، لوازم برقی و وسایل خنک کننده و دستگاه سنگ فرز به عنوان برخی از اجناس اهدایی مردم آبادان در انجام این امر خداپسندانه نام برد و افزود: بنا به درخواست های ارائه شده از سوی همکارانمان در عراق به طور ماهانه اقدام به اعزام نیروی کار متخصص به آنجا می کنیم.

وی با اشاره به اعزام ۴۳ نیروی متخصص در رشته های جوشکاری، صافکاری، بنایی، خدماتی، رایانه و مترجم زبان عربی به عراق، اضافه کرد: از این تعداد ۳۹ نفر آنها آبادانی هستند و مابقی از اهالی اهواز و کاشان هستند.

یازع تصریح کرد: علاوه بر این نیروها، ۴۵ نیروی متخصص آبادانی در حال کمک رسانی به امر بازسازی و نوسازی گنبد حرم امیرالمومنین(ع) در نجف اشرف هستند.

مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان گفت: نیروهایی اعزامی برای مدت یک ماه در عراق باقی می مانند و علاوه بر کمک به بازسازی و نوسازی گنبد حرم امیرالمومنین(ع) که همگی نیز رایگان انجام می شود دو بار به زیارت حرم حضرت ابوالفضل العباس و کاظمین و سامرا می روند.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۵۰ نیروی متخصص آبادانی برای کمک به بازسازی حرم زینب(س)، صحن حضرت زهرا(س) و به طور عمده گنبد حرم امیرالمومنین(ع) به عراق اعزام کرده ایم.

به گفته مسئول ستاد عتبات عالیات شهرستان آبادان، تقاضای نیروها برای کمک به بازسازی عتبات عالیات از شهرهای اروندکنار و چوئبده نیز به این ستاد می رسد.

منبع:مهر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال