تازه ترین
خانه » اخبار » مسئول ستاد عتبات عالیات خوزستان در همایش بزرگ خیرین:
مسئول ستاد عتبات عالیات خوزستان در همایش بزرگ خیرین:

مسئول ستاد عتبات عالیات خوزستان در همایش بزرگ خیرین:

۸۱۹۶۳۴۵۲-۷۰۵۲۱۳۹۲مسئول ستاد عتبات عالیات خوزستان:۱۰ میلیارد ریال برای مدیریت کار در حرم علوی قرض کردیم

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: ۱۰ میلیارد ریال برای بازسازی حرم مطهر امام علی (ع) قرض کردیم که بتوان با فعال نگه داشتن کارگاه و مدیریت آن، کار متوقف نشود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمود موسوی یکشنبه در همایش خیریان و خادمان اعتاب مقدسه با عنوان گلستان ماندگار در گیت بوستان اهواز، با اعلام اینکه قرارداد مرمت و بازسازی گنبد مطهر حرم امام علی (ع) به تازگی توسط این ستاد امضا شد، اظهار کرد: تکیمیل بازسازی گنبد مطهر حرم امام علی (ع) ۵۰ میلیارد ریال نیاز دارد.
وی افزود: استان خوزستان در دو جبهه به نحو احسن حضور موثر داشته که نخست در جبهه نبرد و دفاع از حرم حضرت زینب (س) بوده و دیگری بحث بازسازی، مرمت و توسعه عتبات عالیات است.
حجت الاسلام موسوی گفت: در بحث جبهه دفاع از حرم مطهر حضرت زینب (س) در سوریه، رزمندگان بسیاری از استان خوزستان وارد صحنه شدند که با ورود این رزمندگان تحولی در نبرد سوریه بوجود آمد.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ادامه داد: در جبهه دوم نیز بحث بازسازی و مرمت و توسعه و پشتیبانی از عتبات عالیات در عراق و سوریه است که در سوریه حرم مطهر حضرت زینب (س) آسیب دیده بود که کار به سرعت شروع شد.
وی گفت: کنون بازسازی حرم مطهر حضرت زینب (س) کامل شده و حدود هفت هزار متر مربع آن ایزوگام شده و فاز دوم توسعه این حرم است.
وی در زمینه توسعه حرم امام علی (ع) نیز گفت: مساحت آینده این حرم ۲۲۰ هزار متر مربع شامل سه قسمت فضاها و شبستان به مساحت ۱۰۹ هزار متر مربع، فضای عمومی به مساحت ۹۸ هزار متر مربع، و ۱۳ هزار متر مربع صحن ورودی و فضای جانبی است.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان بیان کرد: همچنین شش درب حرمین عسکرین از خوزستان بود و دو درب حرم حضرت مسلم بن عقیل (ع) در آبادان در حال بازسازی است.
ستاد بازسازی عتبات عالیات به پشتوانه مردم خوزستان و کلانشهر اهواز پروژه هایی از حرم های مطهر اهل بیت (ع) را تقبل کرده که مرمت، و بازسازی گنبد مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف به تعداد ۱۰ هزار خشت طلا و به ارزش ۵۰ میلیارد ریال، و نیز ساخت صحن حضرت زهرا(س) با هدف توسعه حرم علوی در نجف اشرف به مقدار ۲۲۱ هزار متر مربع در پنج طبقه است که دو هزار متر مربع از این صحن به خوزستان واگذار شده است. هزینه هر متر مربع ۳۰ میلیون ریال برآورد شده است.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال