تازه ترین
خانه » اخبار » خوزستان در دو جبهه دفاع و بازسازی حرم های اهل بیت(ع)پیشتاز است
خوزستان در دو جبهه دفاع و بازسازی حرم های اهل بیت(ع)پیشتاز است

خوزستان در دو جبهه دفاع و بازسازی حرم های اهل بیت(ع)پیشتاز است

IMG_20160410_092221

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

حجه الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در گردهمایی منطقه ای مسئولین ستادهای بازسازی عتبات عالیات در اهواز ضمن خیر مقدم به معاون امور استان های ستاد بازسازی عتبات کشور و مسئولین ستادهای استانی حاضر در جلسه گفت: این ستاد با برنامه ریزی و انسجام خوب توانسته با راه اندازی ستادهای فرعی در شهرستان ها و شرکت های بزرگ و همچنین جلب همکاری داوطلبانه و افتخاری علاقه مندان و محبین اهل بیت علیهم السلام در محلات، مساجد، ادارات و سازمان ها توانسته نسبت به جذب مشارکت مردم برای بازسازی و نوسازی عتبات مقدسه اقدام نماید.

موسوی گفت: استان خوزستان به حمد الله توانسته در دو جبهه دفاع از حرم های شریف و بازسازی آنها پیشتاز باشد و بواسطه پشتیبانی های خوب مردمی این ستاد در تمامی پروژه های بازسازی مربوط به حرم ها مشارکت داشته و علاوه بر آن پروژه های بزرگی را به تنهایی تقبل و به انجام رسانده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: اولین پروژه مستقل استان خوزستان بازسازی ایوان طلای حرم علوی بود که بخش های داخلی و کتیبه های آن در سال ۹۲ به اتمام رسیده بود و دومین کار بزرگ انجام شده ساخت و نصب شش درب حرم امامین عسکریین علیهم السلام در سامراء بود.

موسوی افزود: سومین پروژه بزرگ این ستاد بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب سلام الله علیها در سوریه بود و آمادگی استان را برای توسعه حرم حضرت رقیه سلام الله علیها اعلام کردند.

ایشان گفتند: از سال ۹۴ پروژه بازسازی گنبد طلای حرم علوی به خوزستان واگذار شد و در سفر سال گذشته حضرت آیت الله موسوی جزایری و خیرین همراه، هزینه بازسازی تعداد۱۵۰خشت طلای گنبد تقبل و پرداخت گردید که انشاءالله با همیاری محبین امیرالمومنین علیه السلام در سال جاری به اتمام خواهد رسید. 

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در پایان گفت: دو درب بزرگ حرم حضرت مسلم(ع) توسط مردم شهرستان آبادان در حال ساخت می باشد.

یادآور می شود گردهمایی منطقه ای مسئولین ستادهای بازسازی عتبات عالیات در جنوب و جنوب غرب کشور شامل استان های ایلام، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان با هدف بررسی عملکرد سال۹۴ و تبیین برنامه های سال۹۵ در اهواز برگزار گردید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال