تازه ترین
خانه » اخبار » زمین مواکب شهرستان دزفول برای خدمات به زوار اربعین در چذابه آماده تحویل است
زمین مواکب شهرستان دزفول برای خدمات به زوار اربعین در چذابه آماده تحویل است

زمین مواکب شهرستان دزفول برای خدمات به زوار اربعین در چذابه آماده تحویل است

۲_۱۲جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) در شهرستان دزفول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان جلسه ستاد اربعین حسینی شهرستان دزفول روز شنبه۱۳شهریور با حضور آقای ناصر حویزاوی مدیر سازمان حج و زیارت استان، حجه الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات خوزستان، حجه الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه و اعضای شورای اداری شهرستان در دزفول برگزار شد.

در این جلسه حجه الاسلام سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان طی سخنانی بیان داشتند این ستاد از ابتدای ماه مبارک رمضان با برگزاری سلسله جلسات متعدد با سازمان ها و نهادها و همچنین تعیین و بکارگیری دو نفر به عنوان مسئول قرارگاه های چذابه و شلمچه و ایجاد یک سازمان منسجم و تبیین شرح وظایف هر بخش به منظور ساماندهی و مدیریت کارآمد برای ارائه خدمات بهتر به زوار اربعین حسینی فعالیت های خود را شروع کرد.

موسوی افزود در این رابطه مقرر شد فضای مورد نیاز مواکب هر شهرستان بصورت متمرکز تعیین و در اختیار ستاد اربعین شهرستان قرار گیرد و صفر تا صد امکانات و تجهیز به عهده شهرستان مربوطه می باشد. و در همین رابطه انشاءالله مکانی مناسب برای ارائه خدمت به زوار به ستاد اربعین دزفول در پایانه چذابه اختصاص خواهد یافت.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود موسوی اظهار داشت: مردم دزفول در طول سال‌های اخیر همواره پشتیبان انقلاب و اسلام بوده‌اند و در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی از خود نامی ماندگار به یادگار گذاشته‌اند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات استان خوزستان عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین محورهای این حرکت انقلابی و اسلامی مردم دزفول، توجه ویژه به پاسداشت و برگزاری مراسم سوگواری سالار شهیدان در محرم و  اربعین است که به خوبی در بخش‌های مختلف این شهرستان اجرا و برگزار می‌شود.

وی گفت: سال گذشته شهرستان دزفول در موکب خود که در اربعین در مرز چذابه برپا شده بود سنگ تمام گذاشت و امسال نیز شهرستان دزفول خیلی زودتر از زمان پیش بینی شده فعالیت خود را آغاز و برنامه‌های موکب را به خوبی پیگیری کرده است و مقرر است روزانه ۱۰ هزار وعده غذایی در موکب مردم دزفول در مرز چزابه توزیع می‌شود.

حجه الاسلام موسوی بیان داشت امکانات مورد نیاز موکب شامل سرویس بهداشتی و حمام مجزا برای آقایان و بانوان، تانکر آب، بهداری، امکانات آتش نشانی، نماز خانه و … می باشد و تأکید کرد: شهرستان دزفول می تواند این نیازها را متناسب با وضعیت خود بومی سازی کند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان با اشاره به اینکه دزفول باید تعداد مواکب خود را مشخص کند افزود: توان شهرستان دزفول نباید تقسیم شود و هر کس متقاضی ایجاد موکب در مرز چذابه است باید به ستاد اربعین این شهرستان مراجعه کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال