تازه ترین
خانه » اخبار » نماینده مقام معظم رهبری در سوریه:تروریست های تکفیری روی جنایتکاران تاریخ را سفید کرده اند

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه:تروریست های تکفیری روی جنایتکاران تاریخ را سفید کرده اند

نماینده مقام معظم رهبری در سوریه:تروریست های تکفیری روی جنایتکاران تاریخ را سفید کرده اند

آیت الله ˈسیدمجتبی حسینیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی در ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به تخریب بسیاری اماکن مقدس در سوریه توسط تروریست های تکفیری و سلفی افزود: حرم مطهر حضرت زینب(س) و حرم حضرت رقیه(س) بر اثر حملات خمپاره ای تروریست های آسیب دیده اند که هم اکنون کار بازسازی آنان شروع شده است.
وی گفت: تروریست ها پس از مقاومت دلیرانه دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (س) موفق نشدند به ضریح مطهر حضرت زینب (س) آسیبی برساندند ولی اطراف حرم و هتل ها منطقه زینبیه بر اثر حملات وحشیانه تروریست ها آسیب دیده است.
نماینده مقام معظم رهبری در سوریه تاکید کرد: اعزام کاروان های زیارتی با توجه به وضعیت کنونی هتل ها و اینکه بسیاری از آوارگان سوری در این هتل ها اسکان یافته اند به مصلحت نیست.
وی گفت: محبان اهل بیت در سراسر دنیا مایل هستند کمک های خود رابرای بازسازی حرم های مطهر حضرت زینب(س) و حضرت رقیه(س) بفرستند ولی ما منتظر بهبود وضعیت امنیتی کشور سوریه هستیم تا کار بازسازی و توسعه حرم حضرت زینب(س) شروع شود.
آیت الله حسینی به وضعیت سوریه پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری و پیروزی بشار اسد اشاره کرد و گفت: در این انتخابات که با شور و روحیه خوبی برگزار شد مشخص شد که گروه های تروریستی هیچ جایگاهی نزد مردم سوریه ندارند ضمن احتمال غلبه آنان بر نظام سوریه بسیار ضعیف و ضعیف تر شده است.
وی گفت: بیش از ۹۰درصد مردم سوریه از تروریست ها و مخالفان نظام سوریه بیزار هستند ومی توان گفت جریانات تکفیری و وهابی قادر نیستند اوضاع کنونی را به سود خود تغییر دهند.
آیت الله حسینی افزود: چنانچه مرزهای ترکیه ، لبنان و اردن بر روی تروریست ها تکفیری بسته شود آنان محکوم به شکست و فرار هستند.
بنا به این گزارش نماینده مقام معظم رهبری در سوریه در سفر یک روزه به خوزستان با رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان و همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز دیدار و گفت وگو کرد.
منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال