تازه ترین
خانه » اخبار » موکب‌های اربعین در خوزستان از بسیج الهام گرفته‌اند
موکب‌های اربعین در خوزستان از بسیج الهام گرفته‌اند

موکب‌های اربعین در خوزستان از بسیج الهام گرفته‌اند

اهواز – ایرنا – رییس کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان گفت: موکب‌های اربعین با حضور موثر و به هنگام در عرصه‌های خدمت رسانی مخلصانه به زائران حضرت امام حسین(ع) و امدادرسانی در بحران‌های طبیعی از بسیج الهام گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمود موسوی روز سه شنبه در نشست هم‌اندیشی مدیران مواکب شهرستان اهواز مستقر در پایانه مرزی چذابه بیان کرد: فعالیت اصلی و ذاتی مواکب مربوط به ایام اربعین حسینی است ولی از آنجا که موکب‌ها از جنس مردم هستند در مواقع بروز بحران همچون زلزله و سیل که برای مردم مشکلاتی به وجود می آید و یا مراسمی شبیه به حماسه حضور میلیونی در تشییع سردار بزرگ اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ضرورت ایجاب می‌کند که موکب‌ها در این صحنه‌ها حضور داشته باشند.

وی در این نشست که به دعوت کمیته جذب مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان در محل ستاد بازسازی عتبات عالیات استان برگزار شد افزود: موکب‌های اربعین حسینی با عنایت و توفیق الهی توانسته‌اند با سازوکار مناسب و پشتیبانی گرفتن از مردم و خیرین این آمادگی‌ را در خود فراهم کنند که بدون نیاز به کمک‌ دولتی، بهترین خدمات را هم در ایام اربعین و هم در مواقع بروز بحران‌هایی مثل زلزله کرمانشاه و سیل امسال خوزستان به مردم ارایه کنند.

وی ادامه داد:همه ساله پس از پایان کنگره اربعین نشست‌هایی با متولیان موکب‌ها به صورت غیرمتمرکز در شهرستان‌ها به منظور بهره‌گیری از نظرها و پیشنهادهای موکب داران برای آسیب‌شناسی و رفع کاستی ها برگزار می‌شود تا آسیب‌ها و نقاط ضعف موکب‌ها برطرف و نقاط قوت تقویت شود.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در این نشست که شماری از موکب‌داران اهوازی حضور داشتند ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و شهادت تعدادی از هموطنان را در حادثه تشییع در کرمان و  سانحه هواپیمایی اخیر به خانواده‌های آنان و عموم ملت ایران تسلیت گفت.

وی همچنین حضور حماسی مردم خوزستان و اهواز را در آیین حماسی و تاریخی تشییع پیکرهای مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس ستود.

حجت الاسلام موسوی ادامه داد: با توجه به اینکه توان موکب‌ها برای ارایه خدمات محدود است لازم است با بهره‌گیری از خرد جمعی مدیران موکب‌ها محدوده فعالیت مواکب تعیین شود تا خدمت رسانی بهتری صورت گیرد.

وی از موکب داران شهرستان اهواز خواست نسبت به موضوع‌هایی از قبیل حل مساله امنیت اموال موکب‌ها درغیر ایام اربعین در مرز چذابه، چگونگی نگهداری و پرهیز از اسراف و هدررفت مواد غذایی، جمع‌آوری هدایا و مشارکت‌های مردمی، اهمیت دادن به وقت نماز و برپایی نماز جماعت نظرها و پیشنهادهای خود را ارایه کنند.

شرکت کنندگان در این نشست نقطه نظرات خود را در خصوص موضوع‌های طرح شده بیان کردند.

همه ساله در ایام اربعین حدود ۴۰۰ موکب با کمک‌ مردمی و خیرین در اطراف گذرگاه مرزی چذابه به زائران اربعین حسینی خدمت‌رسانی و پذیرایی می‌کنند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال