أحدث
منزل » الأخبار » تقع في غمرتها المياه إلى 185 عدد Mvkbhay استلام / توزيع المواد الغذائية في أيام 414000 الصحافة / مساعدة الناس تتأثر
تعداد موکب‌های مستقر در مناطق سیل‌زده به ۱۸۵ رسید/ توزیع ۴۱۴ هزار پرس غذا در روز گذشته/کمک به هموطنان سیل‌زده

تقع في غمرتها المياه إلى 185 عدد Mvkbhay استلام / توزيع المواد الغذائية في أيام 414000 الصحافة / مساعدة الناس تتأثر

معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به استقرار ۱۸۵ موکب در مناطق سیل‌زده از آمادگی۶۷۰موکب برای امدادرسانی خبر داد و گفت: روز گذشته بیش از ۴۱۴ هزار پرس غذا بین سیل‌زدگان‌ توزیع شد.

یوسف افضلی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به روند مناسب خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده کشور اظهار داشت: موکب‌های اربعینی پس از انتشار فراخوان برای امدادرسانی به مردم سیل‌زده اعلام آمادگی کردند، به طوری که تاکنون ۲۷۰ موکب آماده اعزام به مناطق سیل‌زده هستند.

وی به موکب‌های مستقر در استان‌های سیل‌زده اشاره کرد و افزود: هم‌اکنون ۱۸۵ موکب در چهار استان سیل‌زده استقرار یافته‌اند و در صورت نیاز طی روزهای آینده سایر موکب‌ها نیز به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شوند.

افضلی با بیان اینکه بیشتر نیروها و موکب‌ها در استان خورستان استقرار دارند، خاطر نشان کرد: در استان‌های خوزستان ۱۳۶ موکب، لرستان ۳۹ موکب، ایلام ۶ موکب و گلستان ۴ موکب فعال هستند که روز گذشته ۴۳۰ هزار و ۱۳۰ پرس غذا توسط این موکب‌ها طبخ شد؛ به طوری که به ترتیب در هر استان ۲۷۳ هزار و ۶۳۰ پرس، ۱۲۹ هزار و ۱۰۰ پرس، ۹ هزار و ۲۰۰ پرس و ۳ هزار و ۲۰۰ پرس غذا بین مردم سیل‌زده توزیع شد.

معاون هماهنگی و‌مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات با اشاره به اینکه ۱۰ موکب فنی نیز برای تعمیر وسایل منازل مردم سیل‌زده مستقر هستند، گفت:این موکب‌های شامل قالیشویی، تعمیر لوازم برقی خانگی و همچنین خودروها هستند.

افضلی درباره کمک‌های مردم عراق نیز خاطر نشان کرد: ۴۰ کامیون حامل وسایل مورد نیاز برای امدادرسانی به مردم سیل‌زده از مرزهای ایلام‌ و شلمچه وارد کشور شده است که مردم عراق هم مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند. علاقه‌مندان برای کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده کشور می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۲۳۳* (ستاره ۲۳۳مربع) المزارات مساهماتها المالية في إعادة إعمار الموظفين.

مصدر:HTTP://fa.atabat.org

ترك الرد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.
إرسال