أحدث
منزل » الأخبار » 20 الأنشطة Hshd الجيش العراقي والخدمات في المناطق المتضررة الشعبي / مساعدة الناس المتضررة من الفيضانات
فعالیت ۲۰ موکب عراقی و خدمات رسانی حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده/ کمک به هموطنان سیل‌زده

20 الأنشطة Hshd الجيش العراقي والخدمات في المناطق المتضررة الشعبي / مساعدة الناس المتضررة من الفيضانات

وكالة انباء ايكنا- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از ورود ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی حشد‌الشعبی برای ایجاد سیل‌بند در جنوب کشور خبر داد و گفت: ۲۰۰ موکب ایرانی و ۲۰ موکب عراقی در حال تهیه غذا برای مردم هستند .

حسن پلارک در گفت‌و‌گو با ایکنا؛ با اشاره به اینکه هم‌اینک در مرز شلمچه حضور دارد و در حال استقبال از کاروان حشد‌الشعبی عراق است، گفت: نیروهای حشد‌الشعبی بیش از ۱۰۰ دستگاه ماشین‌آلات راه‌سازی در ساخت سیل‌بندها کمک خواهند کرد. همچنین موکب‌های اربعین عراقی در حال ورود و ارائه خدمت به مردم ایران هستند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از استقرار بیش از ۲۰ موکب عراقی در ایران خبر داد و گفت: علی‌رغم سیل در عراق، موکب‌داران عراقی با تمام تجهیزات خود به ایران آمده‌اند و لوازم و اقلام پخت غذا را نیز با خود آورده‌ یا از ایران خریداری کرده‌اند.

اکنون موکب‌های عراقی بیشتری در حال عزیمت به ایران هستند، اما با توجه به اینکه فعلاً به اندازه کافی موکب مستقر شده‌ است، از آنها درخواست کرده‌ایم که فعلاً موکب جدیدی نیاورند.

جایگزینی موکب‌های جدید

وی با تأکید بر اینکه موکب‌ها تا زمانی که لازم باشد در مناطق سیل‌زده حضور خواهند داشت، گفت: به نظر می‌رسد موکب‌ها باید بیش از یک ماه در مناطق سیل‌زده حضور داشته باشند. به همین دلیل موکب‌های جدید با موکب‌هایی که هم‌اینک در حال خدمت‌رسانی هستند جایگزین خواهند شد تا نیروهای تازه‌نفس خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده را ادامه‌ دهند.

پلارک با اشاره به اینکه بسیاری از موکب‌های ایرانی اربعین حسینی خواستار حضور در مناطق سیل‌زده هستند، گفت: از میان دو هزار موکب اربعین در حال حاضر ۲۰۰ موکب در مناطق سیل‌زده در حال خدمت هستند و برای اینکه سایر موکب‌ها نیز از فیض خدمت بهره‌مند شوند، نوبت‌بندی کرده‌ایم تا موکب‌های جدید جایگزین موکب‌های قبلی شوند.

وی در خصوص شرایط حاکم بر مناطق سیل‌زده جنوب، گفت: شرایط همچنان ثابت است، یعنی نه بحران رفع شده و نه بحران جدیدی ایجاد شده. همه چیز بستگی به وضعیت آب‌وهوا دارد، اما آرامشی نسبی در منطقه حکمفرماست و مدیریت بحران مدام در حال بررسی شرایط جوی و ورودی و خروجی آب‌هاست.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در پاسخ به این سؤال که آیا موکب‌ها نیازهای خاصی دارند؟ گفت: موکب‌ها وظیفه پخت غذا را برعهده دارند و از مردم می‌خواهیم که موادغذایی لازم را در اختیار موکب‌داران قرار دهند تا در تهیه غذا استفاده شود و به دست سیل‌زدگان برسد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پس از رفع بحران، ستاد با توجه به تجربه خود در بازسازی عتبات عالیات، در بازسازی مناطق سیل‌زده مشارکت خواهد کرد؟ گفت: فعلاً وظیفه تأمین غذای مردم به ما سپرده شده است، اما در صورت نیاز به منظور کمک برای بازسازی‌ این مناطق آماده‌ایم.

پلارک در واکنش به انتقادها در مورد بی‌برنامگی و ضعف مدیریت در توزیع کمک‌ها بین سیل‌زدگان، گفت: در بلایای زیادی حضور داشتم از جمله در زلزله رودبار، بم، کرمانشاه. در روزهای اول همیشه بی‌برنامگی و ناهماهنگی وجوددارد، اما به سرعت امور ساماندهی می‌شود. اکنون هم تقسیم‌ کار انجام شده و مدیریت متمرکز در حال فعالیت است.

وذكر: مردم با حضور سردار سرلشکر سلیمانی و موکب‌ها روحیه گرفته‌اند. هر جا مردم حضور داشته باشند مشکلات حل می‌شود.

مصدر:HTTP://fa.atabat.org

ترك الرد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.
إرسال