أحدث
منزل » الأخبار » الناس خوزستان Mvkbhay لا يزال بحاجة إلى دعم / مساعدة المتضررين من الفيضانات الناس
موکب‌های خوزستان همچنان نیازمند پشتیبانی مردمی هستند/کمک به هموطنان سیل زده

الناس خوزستان Mvkbhay لا يزال بحاجة إلى دعم / مساعدة المتضررين من الفيضانات الناس

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با بیان اینکه ما همچنان نیاز به یاری داریم، گفت: ممکن است سیل تا یک یا دو ماه آینده هم به طول بکشد چون هم کارون و هم کرخه طغیان کرده‌اند البته از سراسر کشور مردم همکاری خوبی با ما دارند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی در گفت‌وگو با ایکنا افزود: ما نیاز به مواد خوراکی نظیر آب، رب گوجه، مرغ، گوشت و آرد داریم لذا درخواست داریم تا خیران کمک‌های خود را قطع نکنند و همچنان یاری‌ رسان مردم آسیب‌دیده باشند.

موسوی تأکید کرد که به تمام مردم و خیران این اطمینان را می‌دهیم که همه هدایایی که به ستاد بازسازی عتبات عالیات و موکب‌ها می‌دهند صد درصد با نظارت کافی به دست سیل‌زدگان می‌رسد و اصولاً پشتیبان اصلی ستاد بازسازی عتبات عالیات هم مردم هستند.

وی با بیان اینکه ۹ موکب از استان فارس در خوزستان مشغول به خدمت‌رسانی به سیل‌زدگان هستند، از تمام مردم و خیران فارس که در این راه همراهی و همکاری کرده‌اند، قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه سیل از تاریخ ۳ فروردین‌ماه از روستاهای شعیبیه شهرستان شوشتر در خوزستان آغاز شد، گفت: کم کم روستاهایی که در مسیر سیلاب رودهای کارون و دز بود را آب گرفت و تخلیه شدند تا روز ۱۸ فروردین‌ماه که کرخه هم طغیان کرد و کل استان خوزستان را درگیر سیل کرد.

وی از فعالیت ۱۵۰ آشپزخانه که همگی موکب‌دار هستند، در نقاط مختلف خوزستان خبر داد و افزود: از این تعداد ۲۰ موکب متعلق به استان فارس است که همه مسئولان و مردم فارس در این زمینه پای کار آمدند و ما نیز نهایت قدردانی را از آنان داریم.

موسوی ضمن قدردانی از پیگیری‌های شبانه‌روزی مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس برای یاری رساندن به سیل‌زدگان خوزستان گفت: از سراسر کشور موکب‌داران وارد خوزستان شده‌اند و در حال ارائه خدمت به مردم سیل‌زده هستند.

وی با تصریح اینکه روزانه سه وعده غذا به‌همت موکب‌داران میان سیل‌زدگان توزیع می‌شود، گفت: به عنوان مثال امروز بیش از ۱۶۰ هزار پرس غذای گرم به عنوان ناهار میان مردم در این استان توزیع شد.

مصدر:ايكنا

ترك الرد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.
إرسال