أحدث
منزل » الأخبار » 19 قطار تم تعيين الأربعين حسيني لمساعدة الفيضانات خوزستان

19 قطار تم تعيين الأربعين حسيني لمساعدة الفيضانات خوزستان

 الأهواز – الجمهورية الاسلامية الايرانية – وقال رئيس لجنة الإسكان والتغذية وجذب مشاركة الشعب في خوزستان الأربعين حسيني.:وقد عقدت 19 الأربعين حسيني الجيش لمساعدة الشعب المتضررة من الفيضانات في خوزستان، وتخضع للفيضانات.

وقال حجة الاسلام-سيد موسوي الجمعة في مقابلة مع مراسل ارنا:این مواکب به صورت شبانه روزی در دشت آزادگان ، شوش ، دزفول ، شوشتر(وتضمنت أهداف الشعيبة) حمیدیه ، رفیع ، الهایی و بامدژ مشغول خدمت رسانی به مردم گرفتار در سیلاب و آبگرفتگی هستند.

به گفته وی این مواکب علاوه بر سه وعده غذایی ، آب و نوشیدنی گرم به اهالی منطقه ارایه می کنند.وی از فعال کردن ۱۸ موکب اربعین دیگر در مناطق سیل زده در چند روز آینده خبر داد و گفت:آمادگی کامل کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین حسینی خوزستان برای برپا کردن مواکب بنا به تشخیص مدیریت بحران استانداری خوزستان وجود دارد.

واصلت حجة الاسلام موسوي:نحوه خدمت رسانی مواکب به مردم و نیاز آنان به صورت منظم رصد می شود تا خللی در روند خدمت رسانی پیش نیاید.

یادآور می شود رحمانی فضلی وزیر کشور روز پنجشنبه از ضرورت برپایی مواکب اربعین حسینی در مناطق بحران زده و در معرض سیلاب در استان های لرستان و خوزستان سخن گفته بود. در جریان زلزله مناطق غربی کشور در سال ۱۳۹۶ دهها موکب اربعین حسینی از خوزستان به استان زلزله زده کرمانشاه اعزام شدند تا مرهمی بر دل های مصیبت دیدگان زلزله باشد. در جریان اربعین سال ۱۳۹۷ بیش از یک هزار موکب مردمی در مرزهای چذابه ، شلمچه و مسیرها و شهرهایی که زائران اربعین حسینی که در آنان تردد داشتند برپا شد.

مصدر:الجمهورية الاسلامية الايرانية

ترك الرد

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني.
إرسال