تازه ترین
خانه » اخبار » آبرسانی به نجف اشرف؛ هدیه دیگری به زائران و مجاوران حرم علوی
آبرسانی به نجف اشرف؛ هدیه دیگری به زائران و مجاوران حرم علوی

آبرسانی به نجف اشرف؛ هدیه دیگری به زائران و مجاوران حرم علوی

۰۱با تلاش شبانه روزی مهندسان و پیمانکاران ستاد بازسازی عتبات عالیات پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی و شهر قدیم نجف به اتمام رسید

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، ما شاء ا… بختیاری مدیر پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی با اعلام این خبر گفت: پروژه تامین آب حرم مطهر امیرالمومنین(ع) و شهر قدیم نجف(اطراف حرم)، پیشکشی دیگری از ایرانیان به آستان مطهر علوی است که به‌منظور رفاه حال زائران و مجاوران اجرا شده است.

وی با بیان اینکه عملیات لوله‌گذاری و پوشش مناطق حفاری شده به اتمام رسیده است افزود: براساس این پروژه، آب از مخزن اصلی شهر نجف در فاصله ۵ کیلومتری در لوله‌های با قطر یکهزار میلیمتر به سمت حرم مطهر امام علی(ع) و منطقه اطراف آن منتقل می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه میزان آب ورودی(db) این سیستم،  ۳هزارمترمکعب در ساعت است، اظهار کرد: از این میزان ۵۰درصد برای مصارف منطقه شهر قدیم نجف و ۵۰ درصد دیگر برای تامین آب صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در مرحله لوله‌گذاری بدلیل وجود تاسیسات زیرساخت شهری و عبور قسمتی از لوله‌گذاری از منطقه وادی السلام با مشکلات فنی بسیاری روبرو بودیم گفت: پس از اتمام عملیات لوله‌گذاری، مناطق حفاری شده به بهترین شکل ترمیم، بازسازی و سنگ فرش شد.

وی با بیان اینکه طراحی این پروژه به‌دست مهندسان و کارشناسان ستاد بازسازی عتبات عالیات صورت گرفته است افزود: کارشناسان شرکت آب و فاضلاب تهران نقش اصلی را در اجرای عملیات لوله‌گذاری داشتند.

بختیاری با بیان اینکه تولیت حرم مطهر علوی چند بار از  مراحل مختلف اجرای طرح بازدید کرده است گفت: پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی به موتورخانه مخزن اصلی شهر نجف متصل شده و آماده بهره‌برداری است.

 منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال