تازه ترین
خانه » اخبار » آغاز ترمیم طلاکاری بخش های آسیب دیده گنبد مطهر حرم حضرت زینب(س)
آغاز ترمیم طلاکاری بخش های آسیب دیده گنبد مطهر حرم حضرت زینب(س)

آغاز ترمیم طلاکاری بخش های آسیب دیده گنبد مطهر حرم حضرت زینب(س)

  به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

27436f178e143a2eff42aa4a66a60d66 M آغاز ترمیم طلاکاری بخش های آسیب دیده گنبد مطهر حرم حضرت زینب(س)

عملیات ترمیم وبازسازی خشت های طلای گنبد حرم مطهر حضرت زینب(س) توسط متخصصین اعزامی ستادبازسازی عتبات عالیات آغاز گردید.

IMG_7593

براساس این گزارش بخشهایی از گنبد حرم که براثر اثابت گلوله های آرپی جی و تیربار توسط تروریست های تکفیری آسیب دیده بود در این عملیات به انجام خواهد رسید.

IMG_7487

یادآوری می شود طی یکی دوسال گذشته براثرحملات تروریست های تکفیری آسیب هایی به گنبد، گلدسته ها، درب های بزرگ و درب ها، پنجره ها، حفاظهای فولادی پنجره ها، توری های پنجره رواق ها، تاسیسات برودتی و حرارتی، ژنراتورهای بزرگ تولید برق، سقف مصلی، کاشی کاری ها و سنگ کاری بدنه و کف صحن و… وارد شد.

که ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان از ابتدای خردادسال93 پروژه بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س) را به عهده گرفت و در طول این مدت  اقدامات خوبی را به انجام رسانده است: ۱- بازسازی کامل سقف مصلی.  ۲- تعویض قطعات سیستم های برودتی و حرارتی حرم و مصلی.  ۳- راه اندازی و رفع نقص همراه با تعویض قطعات ژنراتورهای برق حرم و مصلی. ۴- بازسازی کامل و پلی استرکاری درب بزرگ شمالی حرم ۵- طراحی و بازسازی ۲ عدد کتیبه سردرب بزرگ. ۶- بازسازی و پلی استر کاری ۷۴ درب رواق.

۲ نظر

  1. علی علی ابادی

    سلام ارزوی کار در حرم بی بی زینب را دارم چگونه میتوانیم ثبت نام کنیم من از کرمان هستم وارباب طلبیدجهت کار در حرم ارباب داشتم به صورت تبرائی ممنون میشوم راهنمائی کنید

    • مدیر سایت

      علیکم السلام ، ممنون و سپاس از اظهار لطف جنابعالی به استحضار می رساند در این خصوص لازم است به نزدیکترین دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات محل سکونت خود مراجعه و فرم ثبت درخواست اعزام به عنوان نیروی فنی و ماهر را تکمیل کرده باشید. “معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال