تازه ترین
خانه » اخبار » آغاز همکاری بانک دی با ستاد بازسازی عتبات عالیات
آغاز همکاری بانک دی با ستاد بازسازی عتبات عالیات

آغاز همکاری بانک دی با ستاد بازسازی عتبات عالیات

مدیرعامل بانک دی با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری این بانک با ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: این تفاهمنامه می تواند بخشی از تبلور عشق و علاقه شیعیان ایرانی در بازسازی حرم ائمه معصومین(ع) را نمایش دهد.

 81415767-6124372

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، مدیرعامل بانک دی و رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در حاشیه چهارمین همایش تحول از نگاه دی، تفاهمنامه همکاری در زمینه بازسازی عتبات عالیات امضا کردند. 

«احمد شفیع زاده» گفت: بانک دی با انعقاد این تفاهمنامه می تواند بخشی از تبلور عشق و علاقه شیعیان ایرانی در بازسازی حرم ائمه معصومین(ع) را نمایش دهد.

به گفته وی، با این اقدام معنوی و ارزشمند می توان در زمینه بازسازی عتبات عالیات با این سازمان همکاری مفیدی را آغاز کرد. 

مدیرعامل بانک دی تصریح کرد: زمانی که از فرهنگسازی شیعیان یاد می کنیم باید به این نکته پی ببریم که چه اقدام ارزشمندی انجام می شود، این موضوع اهمیت دارد که بانک دی نیز می تواند در این زمینه به سهم خود انجام وظیفه کند. 

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات نیز گفت: حدود دو سال است که دیگر بازسازی در عتبات عالیات نداریم و امروز توسعه این اماکن مقدس در دستور کار قرار گرفته است.

«حسن پلارک» تاکید کرد: با توجه به مظلومیت قبور اهل بیت(ع) در گذشته، روند بازسازی پروژه های توسعه ای آنها باید به بهترین شکل ممکن، امکان پذیر شود. 

وی ادامه داد: امروز زائرانی که برای چندمین بار به زیارت عتبات عالیات مشرف شدند، شاهد تغییرات اساسی حرمین هستند، اما وابستگی های ستاد عمدتا به کمک های مردمی است که روش های جذب و مشارکت مردم به اشکال متنوعی در استان های مختلف انجام می شود. 

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در خصوص سرمایه گذاری های مردمی گفت: در طول 10 سال گذشته، با موضوعات و جریانات حساسی در پرداخت های مردمی مواجه بودیم.

به گفته پلارک، بعضی از افراد چک اهدایی را امضا کرده اما موفق نشده اند که این مبلغ را پرداخت کنند، در مقابل افرادی هم بوده اند که تصادفا با برخورد به مسوولان این ستاد، هزینه ها و هدایای میلیاردی خود را اعطا کرده اند. 

وی با بیان اینکه سیستم بانکی می تواند در سهولت این اقدامات بسیار تأثیرگذار باشد، افزود: به منظور تسهیل کمک مردم به حساب های ستاد، بانک ها قادر هستند این همکاری را در روند بازسازی ها و طرح های پروژه ای انجام دهند.

پلارک اضافه کرد: امروز بانک دی که سهامداران آن اقشار بسیار ارزشمندی هستند این توفیق را کسب کرده که در همین راستا با ستاد بازسازی عتبات عالیات همکاری های خود را آغاز کند. 

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره روند بازسازی ها و پروژه ها گفت: روند بازسازی عتبات عالیات در دو سال گذشته به اتمام رسیده و امروز روند توسعه ای عتبات عالیات در دستور کار قرار گرفته، در هر چهار شهر مقدس مذهبی در کشور عراق طرح های گسترده ای که در چند سال قبل برنامه ریزی شده را به مرحله اجرا گذاشته ایم و طرح های گسترده ای در حال اجرا است. 

وی با اشاره به جزییات این طرح ها تصریح کرد: تقریبا چهل هزار میلیارد ریال پروژه در دست اجرا برای توسعه عتبات عالیات وجود دارد و بزرگترین پروژه جهان اسلام که از پروژه جاری مسجدالحرام نیز گسترده تر است، همان پروژه صحن حضرت زهرا(س) است که در نجف اشرف در حال اجراست؛ این پروژه از لحاظ معماری، زیبایی و سرعت اجرا، رکورد دار است. 

پلارک گفت: این پروژه چهار ساله برای 220 هزار متر زیربنا تعریف شده بود که میزان بسیاری از آن تکمیل شده و تاکنون با کمبود مالی مواجه نشده ایم. 

بر اساس این تفاهمنامه، بانک دی شماره حساب 110 را به نام ستاد بازسازی عتبات عالیات افتتاح کرده و علاقه مندان برای کمک به این طرح معنوی می توانند وجوهات خود را از طریق شعب بانک دی در سراسر کشور به این حساب واریز کنند؛ پس از امضای این تفاهمنامه، معاونان و روسای شعب بانک دی هر یک مبالغی ازحقوق ماه آینده خود را به این ستاد اهدا کردند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال