تازه ترین
خانه » اخبار » اجرای مراحل تکمیلی ساخت مهمان‌سرای حرم حضرت زینب (س)
اجرای مراحل تکمیلی ساخت مهمان‌سرای حرم حضرت زینب (س)

اجرای مراحل تکمیلی ساخت مهمان‌سرای حرم حضرت زینب (س)

مهمان‌سرای حرم حضرت زینب (س) در فاصله‌ای حدود ۲۰۰ متر از حرم مطهر آن حضرت به همت ستاد بازسازی عتبات در حال تکمیل و تجهیز است.

حرم حضرت زینب (س) در جنوب شهر دمشق پایتخت سوریه واقع شده است که در زمان حضور داعش در این کشور، چندین بار حرم مطهر آن حضرت مورد هجمه واقع شد، اما مدافعان حرم با جهاد و ایثار خود اجازه نفوذ به حرم عمه سادات را به داعشی‌ها و تکفیری‌ها ندادند.

پس از پاکسازی نسبی داعش از دمشق، برنامه‌ریزی به منظور احداث مهمانسرایی در نزدیک حرم حضرت زینب (س) انجام شد و ستاد بازسازی عتبات اقدام به ساخت این مهمانسرا کرد.

بر همین اساس، مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) که شامل بخش‌هایی همچون اداری و خدماتی و همچنین اتاق‌های اقامتی، آشپزخانه، سالن غذاخوری بود، در چهار طبقه روی زمین و یک طبقه زیر زمین اجرایی و طبقه زیرین برای نگهداری مواد غذایی و طبخ غذا توسط مهندسان کشورمان طراحی شد.

با برقراری سفر‌های زیارتی به سوریه و بازشدن راه زیارت حضرت زینب (س) برای زائران ایرانی، مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) نیز تکمیل شده است.

این مهمانسرا در مساحتی بالغ بر ۲ هزار و ۳۰۰ مترمربع احداث و تکمیل شده است و هم‌اکنون روند تجهیز آن در حال انجام است.

مهمانسرای حرم حضرت زینب (س) حدود ۲۰۰ متر با حرم مطهر آن حضرت فاصله دارد و اتاق‌های موجود در آن نیز مشرف به حرم عمه سادات است، به طوری که با حضور در اتاق‌های مهمانسرا نمایی از گنبد و بارگاه ملکوتی حرم حضرت زینب (س) جلوه می‌کند.

منبع:atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال