تازه ترین
خانه » اخبار » اسکان ۷۰۰ هزار نفر از راهپیمایان اربعین حسینی توسط ستاد بازسازی عتبات
اسکان ۷۰۰ هزار نفر از راهپیمایان اربعین حسینی توسط ستاد بازسازی عتبات

اسکان ۷۰۰ هزار نفر از راهپیمایان اربعین حسینی توسط ستاد بازسازی عتبات

۱۳۹۴۰۹۳۰۰۰۰۶۴۲_PhotoAرئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفت‌و‌گو با فارس خبر داد

اسکان ۷۰۰ هزار نفر از راهپیمایان اربعین حسینی توسط ستاد بازسازی عتبات

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: سال گذشته ۳۵۰ هزار نفر از راهپیمایان اربعین حسینی را اسکان دادیم و امسال تلاش داریم این میزان را به ۷۰۰ هزار نفر برسانیم.

حسن پلارک در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: مسئولیت کمیته مشارکت مردمی، اسکان و تغذیه راهپیمایان اربعین حسینی بر عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات است که کار خود را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: تلاش داریم ظرفیت پذیرش زائران را امسال دو برابر کنیم و دو برنامه جدیدی که قرار است، انجام شود این است که تدابیر اسکان زائران سازماندهی استانی شده است و استانداران در هر استانی از طرف وزارت کشور مسئول شدند که سهمیه محل اسکانی که برایشان در نظر گرفته شده است را در عتبات و در مرزهای ورودی و مسیرهای داخلی کشور ایجاد کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات افزود: اتفاق دوم این است که با تدبیر دوستان عراقی، تلاش داریم ظرفیت پذیرش در سامرا و کاظمین را اضافه کنیم؛ به گونه‌ای که بتوانیم زائران را در این ایام به گونه‌ای تقسیم کنیم که در سامرا و کاظمین هم بیتوته داشته باشند.

پلارک اظهار داشت: سال گذشته برای اسکان ۳۵۰ هزار نفر ظرفیت ایجاد کرده بودیم که بنا داریم امسال این تعداد را به ۷۰۰ هزار نفر برسانیم.

 منبع:فارس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال