تازه ترین
خانه » اخبار »  اعزام سیزدهمین گروه نیروهای فنی ازخوزستان برای بازسازی حرم حضرت زینب(س)
 اعزام سیزدهمین گروه نیروهای فنی ازخوزستان برای بازسازی حرم حضرت زینب(س)

 اعزام سیزدهمین گروه نیروهای فنی ازخوزستان برای بازسازی حرم حضرت زینب(س)

27436f178e143a2eff42aa4a66a60d66_M

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در گفتگو با واحد خبر روابط عمومی این ستاد بیان داشتند: 3 نفر از نیروهای فنی و ماهر خوزستانی به منظور بازسازی حرم حضرت زینب(س)، امروزپنجشنبه 6 آذر۹۳ عازم سوریه شدند.

 

IMG_0151

 

 موسوی افزود: سیزدهمین گروه از نیروهای فنی وماهر خوزستانی شامل 3 نفر در امور عمرانی و تاسیسات ساختمانی به صورت افتخاری به منظور مرمت و بازسازی نقاط آسیب‌دیده حرم حضرت زینب(س)، امروز پنج شنبه 6 آذر۹۳ عازم کشور سوریه شدند.

یادآور می شود از ابتدای امسال بازسازی و مرمت نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س) در کشور سوریه به ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان واگذار شده و تاکنون این ستاد 74 نفر از نیروهای فنی و ماهر را به آنجا اعزام کرده است.

IMG_7487

خاطر نشان می سازد طی یکی دوسال گذشته براثرحملات تروریست های تکفیری به حرم مطهر حضرت زینب(س)، آسیب هایی به گنبد، گلدسته ها، درب های بزرگ و درب ها، پنجره ها، حفاظهای فولادی پنجره ها، توری های پنجره رواق ها، تاسیسات برودتی و حرارتی، ژنراتورهای بزرگ تولید برق، سقف مصلی، کاشی کاری ها و سنگ کاری بدنه و کف صحن و… وارد شد.

IMG_6738

دراولین گام به منظور بررسی، شناسایی و برآورد کارشناسی خسارات وآسیبهای وارده این ستاد اقدامات لازم را انجام دادند و اولین گروه از نیروهای فنی و ماهر خوزستانی درخردادماه ۹۳ شروع به کار کردند و بحمدالله در طول این مدت اقدامات خیلی خوب و بزرگی به انجام رسیده است.

PIC_3079

ازجمله اینکه در این مدت  اقدامات ذیل به انجام رسیده است: ۱- بازسازی کامل سقف مصلی.  ۲- تعویض قطعات سیستم های برودتی و حرارتی حرم و مصلی.  ۳- راه اندازی و رفع نقص همراه با تعویض قطعات ژنراتورهای برق حرم و مصلی. ۴- بازسازی کامل و پلی استرکاری 3 درب بزرگ اصلی ورودی حرم ۵- بازسازی وپلی استر کاری۲ عدد کتیبه سردرب بزرگ. ۶- بازسازی و نیم پلی استر کاری ۷۴ درب رواق.7- شروع مرمت و بازسازی خشت های طلای گنبد8- نمونه برداری از کاشی های گلدسته ها.9- تعویض سنگ های آسیب دیده کف و دیوارها.

PIC_2970

همچنین در حرم حضرت رقیه(س) اقدامات ذیل از جمله: غبار روبی، سیاه زدایی و جلاکاری قطعات طلا و نقره ضریح مطهر.

rogayh

علاقه‌مندان خاندان عصمت و طهارت(ع) می‌توانند به این منظور کمک‌های نقدی‌شان را به حساب جام بانک ملت به شماره ۴۸۲۸۲۸۲۸۶۴ واریز کنند. همچنین کمک‌های غیرنقدی خود را به ستادهای شهرستانی و مرکز استان تحویل و یا با شماره های ۳۳۳۶۰۱۰۰ – ۳۳۳۶۵۵۵۳ – ۰۶۱ تماس حاصل نمایند.

یادآور می‌شود، ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان علاوه بر این، پروژه‌های دیگری از جمله:1- مرمت و بازسازی ایوان طلای حرم علوی (که در حال حاضر در مراحل پایانی قرار دارد). 2- ساخت شش درب حرم امامین عسکریین(ع) (که کارگاه آن در خوزستان و در مراحل پایانی قرار دارد). 3- مشارکت در ساخت ۲۰۰۰متر از صحن حضرت زهرا(س) که در راستای توسعه حرم علوی در حال احداث است را در دست اجرا دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال