تازه ترین
خانه » اخبار » اعزام کاروان پیاده از حرم رضوی تا حرم حسینی
اعزام کاروان پیاده از حرم رضوی تا حرم حسینی

اعزام کاروان پیاده از حرم رضوی تا حرم حسینی

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی خبر داد

اعزام کاروان پیاده از حرم رضوی تا حرم حسینی

dehnavi.jpg1

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی از اعزام کاروان پیاده‌ای از حرم مطهر رضوی تا حرم مطهر حسینی با گذر از 12 استان کشور خبر داد.

جعفر دهنوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، اظهار کرد: همزمان با هشتم شوال، سالروز تخریب بقاع متبرکه ائمه بقیع، ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در نظر دارد، کاروان پیاده 30 نفره‌ای را با شعار از بهشت تا بهشت و یا به عبارتی از حرم رضوی تا حرم حسینی از ایران اسلامی به عتبات عالیات اعزام کند.

وی افزود: این اعزام که فردا از ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی در مشهد آغاز می‌شود با هدف نهادینه کردن شعار وحدت میان مسلمانان و نیز فرهنگ‌سازی مشارکت هر ایرانی تنها با یک هزار تومان در بازسازی عتبات عالیات صورت می‌گیرد.

دهنوی در ادامه با اشاره به اینکه این سفر به حرم حسینی از مشهد آغاز شده و با گذر از 12 استان کشور این مسیر ادامه می‌یابد تا گروه اعزامی در روز اربعین حسینی به زیارت امام سوم شیعیان (ع) شرف‌یاب شوند، تصریح کرد: از خراسان رضوی دو نفر از مشتاقان اهل‌بیت (ع) حرکت را شروع کرده و سپس پس از ورود به نخستین استان یعنی خراسان شمالی دو نفر دیگر به این گروه افزوده می‌شوند و به همین ترتیب در گذر از هر استان دو تا سه نفر به این کاروان افزوده می‌شوند تا قبل از خروج از آخرین استان مرزی با عراق این کاروان به 30 نفر مورد نظر برسد.

وی با اشاره به اینکه خود نیز در این سفر پیاده از مشهد تا خراسان شمالی این کاروان را همراهی می‌کند، گفت: در این سفر معنوی جذب مشارکت‌های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات با مشارکت هر ایرانی یک هزار تومان مدنظر است.

دهنوی در ادامه از اعزام و حرکت همزمان کاروان 15 نفره نیروهای متخصص اعم از معماران تجربی سنگ‌کار، بنا، نماکار و سفت‌کار از خراسان رضوی نیز به نجف اشرف با کاروان از بهشت تا بهشت خبر داد و افزود: این کاروان به صورت افتخاری به نجف اشرف در مأموریتی یک ماهه اعزام شده و تمام هزینه‌های آنان نیز بر عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم روزی بقاع متبرکه ائمه بقیع را نیز بازسازی کنیم.

وی در راستای مشارکت‌های مردمی در بازسازی عتبات عالیات از مردم خواست تا در صورت تمایل به مشارکت در این مسئله، وجوهات خود را به شماره حساب 0120200000000 و یا شماره کارت 6037997799529052 بانک ملی ایران واریز کنند.

منبع:فارس

یک نظر

  1. دکترسیدجواد هاشمی فشارکی

    با سلام ودرود بر کاروانیان پیاده عازم از حرم رضوی تا حرم حسینی . انشاالله کاروان بعدی تا حرم قدس باشد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال