تازه ترین
خانه » اخبار » امروز رونمایی از بازسازی گنبد حرم مطهرامام علی علیه السلام درنجف اشرف انجام شد
امروز رونمایی از بازسازی گنبد حرم مطهرامام علی علیه السلام درنجف اشرف انجام شد

امروز رونمایی از بازسازی گنبد حرم مطهرامام علی علیه السلام درنجف اشرف انجام شد

img_20161218_083118به گزارش خبرنگار واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان امروز شنبه ۲۷ آذر مصادف با ۱۷ ربیع‌الاول سالروز میلاد با سعادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه السلام رونمایی از بازسازی گنبد حرم مطهرامام علی علیه السلام درنجف اشرف با حضور آیت ا…موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه در استان، دکتر شریعتی استاندار خوزستان، مسؤلین استانی وحجت السلام سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان، جمع کثیری از مسولان ایرانی و عراقی، مدیران ستاد بازسازی عتبات عالیات و زایرین حرم مطهرعلوی حاضر در نجف اشرف صورت گرفت.

در حاشیه این مراسم حجت الاسلام سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به نقش مردم این استان در بازسازی اماکن مقدس عراق گفت طرح بازسازی گنبد حرم مطهر علوی بر اساس توافقنامه ای که در محرم سال گذشته به امضا رسید آغاز گردید و هم اکنون پس ازگذشت۱۴ماه همزمان باسالروز میلادپیامبراسلام از آن رونمایی می‌شود.
وی درادامه افزودستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در طول این مدت با تجهیز کارگاه های مختلف واعزام بیش از۲۰۰نفرنیروی فنی و ماهر متبرع از خوزستان کار بازسازی و نصب پرگار گنبد را آغاز نمود.
موسوی گفت علاوه بر نیروهای خوزستانی عزیزان دیگری از سایر استانها به عنوان نیروی ماهر متبرع در سه شیفت کاری بصورت شبانه روزی در ۵ کارگاه کار صافکاری،جوشکاری،آبکاری طلا،عکسبرداری وشماره گذاری تک تک خشت ها را انجام و در نهایت اقدام به نصب قریب ۱۰هزارخشت طلا بر روی گنبد مطهر نمودند.
حجت الاسلام سیدمحمود موسوی در ادامه افزود گنبد حرم مطهرامام علی علیه السلام علاوه بر ویژه گی های معنوی خاصی که دارد از نظر دانش معماری نیز یک اثر کم نظیر معماری محسوب می شود که محیطی برابر۵۱/۵مترمربع وارتفاع آن برابربا۴/۵متروکلا مساحتی بالغ بر۶۵۰مترمربع دارد.
رییس ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان اضافه کرد طلاکاری قبلی گنبد مربوط به حدود ۳۰۰سال پیش بوده است که بر اثر عوامل فرسایشی نیاز به بازسازی مجدد داشت.
حجت السلام موسوی درادامه گفت ضمن تشکر از مردم ولایتمدار خوزستان که با بذل هدایا و نذورات خالصانه این کار بزرگ را به ثمر رساندند، از کمک ها و همکاری ستادبازسازی عتبات کشور وهمچنین تولیت آستانه مقدس حرم آقا امیرالمومنین(ع) که این افتخاربزرگ را در اختیار مردم خوزستان قرار دادند تشکر می‌کنیم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال