تازه ترین
خانه » اخبار » اهداء بیش از ۱۶۲گرم طلاجات توسط بانوان خیر دزفولی برای مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه.
اهداء بیش از ۱۶۲گرم طلاجات توسط بانوان خیر دزفولی برای مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه.

اهداء بیش از ۱۶۲گرم طلاجات توسط بانوان خیر دزفولی برای مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه.

IMG_20160619_082132IMG_20160619_082232به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

طی چند روز گذشته چند تن از بانوان خیر دزفولی با مراجعه به ستادبازسازی عتبات عالیات مستقر در این شهر بیش از ۱۶۲ گرم طلاجات خود را برای مشارکت در بازسازی اعتاب مقدسه اهداء کردند.
این طلاجات شامل سینه ریز، گردنبند، دستبند، گوشواره، پلاک، حلقه طلا و انگشتر طلا ونقره بوده اند که ارزش ریالی آنها بیش از یکصد و شصت و دو میلیون ریال بوده است.

یادآور می شود استان خوزستان علاوه بر مشارکت در سایر پروژه های مربوط به بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه از ابتدای سال ۹۰متولی مرمت و بازسازی ایوان طلای حرم امیرمومنان امام علی(ع) درنجف اشرف شده بود که بخش داخلی ایوان به اتمام رسید.

و از نیمه دوم سال۹۲ کارگاه ساخت ۶ درب حرم امامین عسگریین(ع) در شهرهای اهواز، آبادان، امیدیه و اندیمشک راه اندازی شد که خیرین خوزستانی هزینه ۵ درب و خیرین مازندرانی هزینه یک درب را تقبل کرده بودند و این درها پس از ساخت در مهر ماه سال۹۴ در آن حرم شریف نصب گردیده بودند.

همچنین استان خوزستان از ابتدای سال ۹۳ با تقبل هزینه ساخت ۲۰۰۰متر مربع از صحن حضرت زهراء سلام الله علیها که به منظور توسعه حرم علوی در حال ساخت می باشد مشارکت در این امر خیر را پذیرفته است.

ضمناٌ همزمان از ابتدای همین سال پروژه مرمت و بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب سلام الله علیها نیز به استان خوزستان محول گردید و بحمدالله تمامی نقاط آسیب دیده حرم به استثناء یکی از گلدسته ها که در حال انجام است با پشتیبانی خیرین و محبین اهل بیت علیهم السلام بازسازی شده است.

بر اساس این گزارش پروژه مرمت و بازسازی گنبد حرم امام علی(ع) از ابتدای نیمه دوم سال۹۴ به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان واگذار شده است. و طبق برآورد انجام شده مجموع خشت های(ورق مس با روکش طلا) روی گنبد حرم مطهر حضرت امام علی(ع) حدود ۱۰۰۰۰ قطعه می باشند که پس از گذشت ۳۰۰سال و به دلیل عوامل فرسایشی نیاز به ترمیم و بازسازی دارند و تاکنون بالغ بر۳۰۰۰عدد از خشت های(ورق مس با روکش آب طلا) گنبد پس از ترمیم بر روی گنبد نصب شده اند.

مردم عزیز و شریف بمنظور اهداء کمک های خود برای بارگاه های مطهر و حرم های شریف اهلبیت علیهم السلام می توانند هم از طریق شماره حساب های بانکی ذیل مبالغ مورد نظر را واریز نمایند و یا با مراجعه به ستادهای تابعه در شهرهای استان اقدام نمایند.

شماره کارت به کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱ بانک انصار

شماره کارت به کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ بانک ملی

                                                              جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار                                                                 سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی

جاری ۱۴۰۰۵۰۲۹۸۵۶ بانک مسکن

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه

جاری ۱۵۰۸۴۸۲۶ بانک رفاه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال