تازه ترین
خانه » اخبار » اهدای ۲۵ کیلوگرم طلای مردم خوزستان به ستاد بازسازی عتبات عالیات
اهدای ۲۵ کیلوگرم طلای مردم خوزستان به ستاد بازسازی عتبات عالیات

اهدای ۲۵ کیلوگرم طلای مردم خوزستان به ستاد بازسازی عتبات عالیات

IMG_0103

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از حضور فعال بانوان استان در بازسازی عتبات مقدسه و جمع‌آوری ۲۵ کیلوگرم طلای اهدایی به این ستاد خبر داد.

امروز سه‌شنبه 27 آبان در مراسمی از طلاهای اهدایی مردم استان خوزستان به ستاد بازسازی عتبات عالیات در اهواز رونمایی شد.

حجت‌الاسلام سید محمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به حضور پررنگ بانوان استان در اهدای طلا به این ستاد، عنوان کرد: طلاهای اهدایی مردم استان به این ستاد از سال 89 تاکنون 25 کیلوگرم طلای اهدایی به ارزش بیش از 2 و نیم میلیارد تومان است که این خدمت به اهل بیت(ع) با وجود مشکلات مالی که افراد جامعه با آن مواجه‌ هستند، ریشه در عشق و علاقه مردم به مکتب اهل بیت(ع)‌ دارد. طلاهای جمع‌آوری شده به ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ارسال و در حرم‌هایی که به آنها اهدا شده‌اند، استفاده خواهند شد.

وی با اشاره به واگذاری چهار پروژه بزرگ بازسازی عتبات مقدسه در کشورهای عراق و سوریه به ستاد بازسازی عتبات خوزستان اشاره کرد و گفت: ستاد عتبات عالیات استان خوزستان از ابتدای تشکیل تاکنون اقدامات قابل توجهی را در راستای بازسازی و توسعه عتبات مقدسه در کشورهای عراق و سوریه به سرانجام رسانده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان تصریح کرد: چهار پروژه بزرگی که کار بازسازی آن به این استان واگذار شده عبارتند از بازسازی ایوان طلای حرم امیرالمؤمنین(ع)، ساخت ۲۰۰۰ مترمربع از صحن بزرگ حضرت زهرا(س) در حرم امام علی(ع)، ساخت شش درب حرم امامین عسکریین(ع)، بازسازی مصلی و نقاط آسیب‌دیده حرم حضرت زینب(س).

موسوی اظهار کرد: در خصوص بازسازی ایوان طلای حرم امیرالمؤمنین(ع) کمک‌های مورد نیاز با همت و مشارکت مردم استان خوزستان جهت به انجام رساندن این پروژه تأمین شده و ستاد عتبات عالیات استان هزینه‌های لازم را جمع‌آوری کرده است.

بازسازی صحن حضرت زهرا(س)؛ مأموریت بانوان خوزستانی

وی به اهمیت بازسازی ساخت ۲۰۰۰ مترمربع از صحن بزرگ حضرت زهرا(س) در حرم امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: دوهزار متر از صحن حضرت زهرا(س) که بر عهده ستاد عتبات استان خوزستان است نیاز به توجه و حضور پررنگ‌تر مردم و عاشقان اهل‌بیت(ع) دارد که بخشی از این طلاها رونمایی شده است. ستاد عتبات عالیات برای به سرانجام رساندن پروژه صحن حضرت زهرا(س) بیش از پیش نیازمند توجه و کمک‌رسانی و حضور پررنگ مردم در صحنه است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان به نقش فعال زنان تأکید کرد و گفت: حرم حضرت زهرا(س) مأموریتی است که باید بانوان استان خوزستان آن را به عهده گیرند وبا حضور پررنگ خود در عرصه اهدای کمک‌های نقدی و غیر نقدی آن را  به سرانجام رسانند.

وی در ادامه از روند سیر تحول پروژه‌های دیگر خبرداد و گفت: پروژه بازسازی حرم حضرت زینب(س) نیز گام‌های مطلوب خود را طی کرده است. ترمیم حرم حضرت رقیه(ع) نیز به مراحل خوبی منتهی شده و در حال حاضر مرحله تنظیف و جلاکاری آن انجام شده است. ساخت شش درب حرم امامین عسکریین(ع) در مراحل پایانی است که پس از پایان در معرض دید عموم قرار داده می‌شود.

موسوی گفت: اربعین حسینی نزدیک است و این فرصتی برای عشق‌ورزی به اهل‌بیت(ع) عصمت و طهارت است. لذا ستاد عتبات عالیات از عاشقان اهل‌بیت(ع) می‌خواهد به صحنه بیایند و نقش ماندگاری را از خود به جا گذارند و مشارکت در بازسازی حرم ائمه معصومین(ع) را توشه‌ای برای خود در روز قیامت قرار دهند.

منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال