تازه ترین
خانه » اخبار » ستاد بازسازی عتبات استان » اهم فعالیتهای ستادعتبات شهرستان امیدیه

اهم فعالیتهای ستادعتبات شهرستان امیدیه

 

 اهم فعالیتهای ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان امیدیه

مقدمه: ستادبازسازی عتبات عالیات امیدیه با تعدادی از بهترین نیروهای شهرستان …

 

   اهم فعالیتهای ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان امیدیه

مقدمه: ستادبازسازی عتبات عالیات امیدیه با تعدادی از بهترین نیروهای شهرستان فعالیت خود را به صورت افتخاری آغاز کرده و در مدت فعالیت ستاد نه تنها ریزشی از نظر نیروها نداشته بلکه روز به روز جذب علاقه مندان برای همکاری با ستاد بیشتر و بیشتر شده است.

 تعداد نیروهای فعال در ستاد را حدود80 نفر می باشند.

ماموریت فعلی ستاد، مرمت ونوسازی ایوان طلای حرم ملکوتی حضرت علی بن ابی الطالب (ع) می باشد که تعداد خشت های برآورد شده جهت مرمت ونوسازی، 12500 قطعه می باشد، هزینه طلاکاری هر قطعه خشت  000،000،10ریال مشخص شده است .

عاشقان وشیفتگان حرم علوی می توانند با مشارکت در بازسازی حرم مولای خود وبا پرداخت هزینه یک خشت طلا سند افتخار مشارکت درمرمت ونوسازی ایوان طلا را دریافت نمایند.

  الف : برگزاری تعدادبیش از ۱۰جلسه با مسئولین هیات مذهبی

هدف از برگزاری جلسات آشنایی مسؤلین و مردم شهر باستاد بازسازی و نیزجذب همکاری و همفکری آنان در راستای جمع آوری کمکها و نذورات مردمی است.  

 ب: برگزاری همایشهای فرهنگی

     هدف از برگزاری همایشها فرهنگ سازی قیام عاشورا وایجاد ارتباط معنوی محبان اهل بیت (ع) با آنان است . در واقع همایشها دو هدف دارند ، اول زنده نگه داشتن یاد و راه ائمه (ع) به ویژه  ابا عبدالله الحسین (ع) و 72 تن یاران باوفایش و دوم اایجاد انگیزه و تشویق جهت پاسداشت آن یاد  وراه ، با مشارکت در ساخت و ساز عتبات عالیات به عنوان نمادهای آنها.

 همچنین این ستاد همایشها را در بخشهای دیگر شهرستان و مناسبتهای گوناگون در دستور کار خود قرار داده که در وقت مقتضی  به اانجام خواهد رساند .

 ج: جذب کمکهای مردمی

     ستاد بازسازی عتبات عالیات امیدیه با ایجاد یک دفتر اصلی و سه دفتر فرعی در سطح شهرستان امیدیه ( دفتر شماره یک شهر بخش جایزان ،دفتر شماره دو دهستان آسیاب،دفتر شماره سه علی آباد) با همکاری ائمه جماعت و رابطین تعیین شده در مساجد به جمع آوری کمکها و نذورات مردم خوب امیدیه مبادرت ورزیده که تاکنون مبالغی پول و طلا جمع آوری گردیده،که به شرح زیر است:

  جمعاٌ تا پایان بهمن ماه 89 ارزش ریالی آن بالغ بر500/469/ 136  ریال بوده که وجوه نقدی به حسابهای متمرکز واریز و طلاجات مربوطه هم به صندوق امانات بانک برای مرمت ونوسازی ایوان طلای حرم مطهر ومنور علوی(ع) تحویل گردید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال