تازه ترین
خانه » اخبار » آیت الله جزایزی: اهواز پایگاه اصلی ولایت

آیت الله جزایزی: اهواز پایگاه اصلی ولایت

آیت‌الله موسوی‌جزایری:

اهواز به‌عنوان پايگاه اصلی ولايت در جهان شناخته شده است

گروه اجتماعی: ملت ايران با اين ويژگی كه قلبشان خانه مهر محمد(ص) و آل او می‌باشد شناخته شده‌اند، در این میان اولين افرادی كه با آغوش باز استقبال از ولايت محمد(ص) و اهل ايشان كردند مردم اهواز و نواحی آن بوده لذا اهواز به‌عنوان پايگاه اصلی ولايت در جهان شناخته شده است.

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآنی(ايكنا) شعبه خوزستان، مسئولان ستاد بازسازی عتبات عاليات خوزستان، در حاشیه برگزاری دومین همایش مسئولان ستادهای بازسازی عتبات عالیات تابع استان استان خوزستان‌ روز گذشته، 11 مهرماه با نماينده ولی فقيه در استان ديدار كردند.

Mosavi-Jazayri-L

در این دیدار آيت‌الله سید محمدعلی موسوی جزايری ‌با اشاره به روايتی از حضرت محمد(ص) مبنی بر اينكه هيچ پيغمبری به اندازه من در راه هدايت مردم آزار نديد، عنوان كرد: رسول اكرم(ص) در راستای هدايت و ارشاد مردم تلاش فراوانی کردند و در اين راه مصيبت‌های فراوان بر ايشان وارد شد. پس از جنگ‌های بزرگی كه بر ايشان تحميل شد سرانجام فتح مبين حاصل شد و مردم به اسلام روی آوردند.

امام جمعه اهواز ادامه داد: برخی مسلمانان تحت تأثير زحمت و تلاش پيامبر اكرم(ص) و همچنين مصيبت وارد بر ايشان از ايشان خواستند كه مقابل رسالت پيامبری مقداری از مالشان را به‌عنوان دستمزد بپذيرد كه در پاسخ آيه «قُل لَّا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِي الْقُرْبَى؛ بگو به ازاى آن[رسالت] پاداشى از شما خواستار نيستم مگر دوستى»؛ آیه 23 سوره شوری نازل شد.

آيت‌الله جزايری با بيان اينكه محبت علاقه قلبی و مودت اظهار دوستی است، گفت: پيامبر(ص) در برابر آن همه رنج و مشكلات اظهار مودت درخصوص اهل بيت(ع) را مطالبه می‌كند. ملت ايران نیز با اين ويژگی كه قلبشان خانه مهر محمد(ص) و آل او می‌باشد شناخته شده‌اند. در این میان خوزستان از شاخص بالاتری در اين زمينه برخوردار است چراكه اين استان دروازه ورود ولايت به ايران بوده است و اولين افرادی كه با آغوش باز استقبال از ولايت محمد(ص) و اهل ايشان كردند مردم اهواز و نواحی آن بوده لذا اهواز به‌عنوان پايگاه اصلی ولايت در جهان شناخته شده است.

امام جمعه اهواز با بيان اينكه روحيه عشق و ارادات به اهل بيت(ع) در مردم خوزستان نهادينه شده است، گفت: مودت يعنی اظهار و نشان دادن محبت مدنظر است كه الحمدلله مردم ايران به‌ويژه خوزستانی‌ها در اين زمينه كوتاهی نكردند و نماد آن در جريان حركت ضريح امام حسين(ع) نمايان بود.

وی در پايان مصداق ديگر ابراز محبت به اهل بيت(ع) را در امر بازسازی عتبات عاليات دانست و گفت: در اين زمينه ملت ايران با جديت وارد شده‌اند و كارهای بسياری صورت گرفته که در اين امر نيز استان خوزستان در قياس با ديگر استان‌ها از شاخص بالاتری برخوردار بوده است.

در ادامه حجت‌الاسلام سید‌محمود موسوی، رئيس ستاد عتبات عاليات خوزستان در اين نشست اظهار كرد: از سال 89 فعاليت عتبات عاليات در خوزستان با كمترين امكانات آغاز شده است و احساس می‌شد كه با مشكلات بسياری روبرو باشيم اما به لطف خداوند و هدايت‌های آيت‌له موسوی‌جزايری و حمايت‌های مردم‌، به‌طور منظم و مرتب اين فعاليت در حال انجام است.

وی در ادامه گفت: مأموريت ساخت پنج در حرمين عسگريين به استان خوزستان داده شده كه در كنار ايوان طلای حرم علوی انجام می‌شود.

وی با اشاره به آغاز به‌كار فعاليت ساخت اين درها در استان خوزستان، اظهار كرد: از اين تعداد 2 مورد در اهواز و شهرهای اميديه، انديمشك و آبادان نیز هركدام ساخت يك در را به‌عهده گرفته‌اند.

وی در ارتباط با ساخت ايوان طلا گفت: تاكنون برای ايوان هشت ميليارد تومان پول نقد و طلا از مردم شريف استان خوزستان جمع‌آوری شده است و ان‌شاءالله در حركت بسيجی ديگر، كه با روند حاضر دور از ذهن نيست هزينه پایان اين كار تأمين می‌شود.

موسوی ادامه داد: مأموريت ويژه استان خوزستان كمك در ساخت ايوان طلا می‌باشد و ستاد عتبات عاليات در خوزستان آمادگی دارد همه نذورات مردم برای مشاركت در بازسازی همه حرم‌ها دريافت و در حرم مشخص هزينه كند.

منبع:ایکنا

 

یک نظر

  1. این که مساجد اهواز نسبت به سایر شهرها مملوء از جوانان است به برکت حضور ایشان است.
ارسال