تازه ترین
خانه » اخبار » اگر هر خوزستانی یک بطری آب معدنی برای زائران اربعین حسینی اهداء کند یکی از دغدغه های اساسی برای تامین آب سالم زائران برطرف می شود.
اگر هر خوزستانی یک بطری آب معدنی برای زائران اربعین حسینی اهداء کند یکی از دغدغه های اساسی برای تامین آب سالم زائران برطرف می شود.

اگر هر خوزستانی یک بطری آب معدنی برای زائران اربعین حسینی اهداء کند یکی از دغدغه های اساسی برای تامین آب سالم زائران برطرف می شود.

نیاز به ۶ تا هشت میلیون بطری آب معدنی
رییس کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان گفت: نیاز مواکب مردمی در شهرک اربعین چذابه ۶ تا هشت میلیون بطری آب معدنی ۳۰۰ سی سی است.
حجت الاسلام موسوی ضرورت بر راه اندازی پویش مردمی “هر خوزستانی یک آب معدنی” مورد تاکید کرد و افزود: اگر هر شهروند خوزستانی یک آب معدنی برای زائران اربعین حسینی اهدا کند یکی از دغدغه های اساسی ما برای تامین آب سالم زائران برطرف می شود.
وی با اشاره به اینکه برخی کارخانه های آب معدنی با رایزنی انجام شده مسئولیت تامین بخشی از آب معدنی مورد نیاز برای مواکب چذابه را برعهده گرفته اند گفت: با این وجود هنوز دغدغه اصلی ما برای تامین آب بهداشتی برطرف نشده است.
خوزستانی ها با ۱۵۰۰موکب از زائران اربعین حسینی پذیرایی می کنند
رییس کمیته اسکان ، تغذیه و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان گفت: در اربعین امسال یک هزار و ۵۰۰ موکب مردمی در خوزستان برپا می شود که از این تعداد۴۰۰موکب در شلمچه ، ۳۰۰موکب در چذابه و ۸۰۰موکب در شهرها و روستاهای مسیر تردد زائران خواهد بود.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به پیش بینی افزایش قابل توجه زائران اربعین امسال در مقایسه با اربعین پارسال گفت: به همین دلیل امسال ۵۰۰موکب به مواکب مردمی در خوزستان افزوده می شود.
وی پذیرایی و میزبانی از زائران اربعین حسینی را افتخاری ماندگار برای مردم ولایی و دوستدار اهل بین عصمت و طهارت علیهم السلام خوزستان توصیف و ابراز امیدواری کرد امسال خدمات بیشتری که در خور شان زائران عزیز باشد توسط مواکب مردمی که بیشتر توسط جوانان اداره می شود ارایه شود.
برپایی مواکب اربعین حسینی از سال ۱۳۹۲ به صورت محدود در مرزهای چذابه و شلمچه شروع شد و هرسال بر شمار آنان افزوده شده است.
پیش بینی ها حاکی از آن است که با حذف روادید برای زائران اربعین حسینی ، امسال شمار زائران اربعین در شلمچه و چذابه در خوزستان به طور قابل توجهی افزایش یابد.
اربعین پارسال ۲۳۶هزار زائر از چذابه و حدود ۵۵۰ هزار زائر ایرانی و خارجی از شلمچه به عتبات عالیات مشرف شدند.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال