تازه ترین
خانه » اخبار » بازسازی عتبات مقدسه از بزرگترین شعائر اسلامی است
بازسازی عتبات مقدسه از بزرگترین شعائر اسلامی است

بازسازی عتبات مقدسه از بزرگترین شعائر اسلامی است

IMG17041546
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینکه امروز شاید تعظیم شعائری بالاتر از بازسازی عتبات نداشته باشیم، اظهار داشت: یکی از خصیصه های مذهب تشیع مردمی بودن آن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، آیت الله سید علی شفیعی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، امروز(۲۵ بهمن) در اولین همایش بزرگ خیرین و خادمین ستاد بازسازی عتبات عالیات اهواز، ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب(س) گفت: در ۱۱ محرم که اهل بیت(ع) را به سمت کوفه حرکت می دادند، امام سجاد(ع) با دیدن پیکر مقطع پدر بزرگوارش بسیار آشفته شد، در این هنگام خضرت زینب(س) به ایشان گفت ناراحت نباش این مکان به شهر تبدیل و بارگاهی برای ائمه اطهار(ع) ساخته می شود و مردم از جاهای مختلف برای زیارت به این سوی می آیند.

وی افزود: امروز می بینیم که این سخن به حقیقت پیوسته و برای بازسازی و ساخت بارگاه اهل بیت(ع) محافل و همایش هایی برگزار می شود و مردم خیرات خود را جهت مرمت و ساماندهی عتبات مقدسه تقدیم می کنند و همزمان شدن این جلسه با ولادت زینت(س) را به فال نیک می گیریم.

وی با بیان اینکه امروز شاید تعظیم شعائری بالاتر از بازسازی عتبات نداشته باشیم، تصریح کرد: راه اندازی حوزه های علمیه در عراق و شهرهای قم و مشهد و… از برکات همین عتبات مقدسه است از این رو هر چه بیشتر آنها را بزرگ بشماریم در جهت رسیدن به اهداف عالیه و مقدس اسلام دامن زده ایم.

آیت الله شفیعی، با اشاره به اینکه امروز راز و رمز تشیع همین عتبات مقدسه است و هر چه این ها را ارج بنهیم کم است، عنوان کرد: بسیاری از مسائل بعد غیبی دارند و زیبایی آن نیز به معنویت و غیب بودن آن است که به مرور زمان آثارش را در امر دنیا و آخرت می بینیم.

وی با بیان اینکه امروز دیگر دوره برخی نذرها گذشته و باید برای عتبات عالیات نذر کرد و تعظیم شعائر برای اینگونه کارهاست، اذعات داشت: پیروان تشیع بیش از سایر مذاهب به نذر اعتقاد دارند و یکی از خصیصه های مذهب تشیع مردمی بودن و نه دولتی بودن آن است.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های دولتی انگیزه آور نیست و رونق نمی گیرد، ادامه داد: مردم خوزستان برای عتبات مقدسه و کمک به نیازمندان پیشتاز هستند و این عرق مذهبی و مردمی بودن ماست که کمک می کند این گونه کارهای بزرگ را انجام دهیم و افتخاری برای ما محسوب می شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، خاطر نشان کرد: عشق مردم به اهل بیت و ائمه اطهار(ع) تمام شدنی نیست و همیشه خواهد بود و چه بهتر که در این راه خیرین حضور یابند و با کمک های خود بیمارستان و مدرسه بسازند و کارهای خیر انجام دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال