تازه ترین
خانه » اخبار » بانوان خوزستانی 250گرم طلاجات خود را برای بازسازی عتبات عالیات اهدا کردند

بانوان خوزستانی 250گرم طلاجات خود را برای بازسازی عتبات عالیات اهدا کردند

بانوان خوزستانی 250گرم طلاجات خود را برای بازسازی عتبات عالیات اهدا کردند

 

اهواز- ایرنا- معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از اهدا 250گرم طلا از سوی بانوان این استان برای بازسازی اماکن مقدسه در عراق خبر داد.

محمدتقی چهارمحالی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: بانوان خیر و محب اهل البیت در استان در اردیبهشت ماه امسال طلاجات اهدایی خود را به ارزش 260میلیون ریال به ستادهای فرعی عتبات عالیات تحویل دادند. 
وی گفت: این بانوان متعهد و نیکوکار خوزستانی از شهرهای مسجدسلیمان، حمیدیه، آبادان، بهبهان، امیدیه، اهواز ، گتوند ، باوی، شادگان، ایذه، هفتکل، شوشتر و دزفول بوده اند.
معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان در ادامه گفت: طلاجات اهدایی بدون دخل و تصرف پس از ذوب در کارگاه های مخصوص و در راستای نیت اهداکننده به کار خواهد رفت. 
به گفته چهارمحالی ، استان خوزستان علاوه بر مشارکت در سایر پروژه های مربوط به بازسازی و توسعه عتبات مقدسه از ابتدای سال 1390متولی مرمت و بازسازی ایوان طلای حرم امیر مومنان امام علی(ع) در نجف اشرف بوده است که هم اکنون این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد.
وی گفت: در مجموع مردم خوزستانی نزدیک به 25کیلوگرم طلا و 60میلیارد ریال وجه نقد را به منظور مشارکت در بازسازی ایوان حرم علوی اهدا کرده اند.
هزینه این پروژه از ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان 125میلیارد ریال عنوان شده است.
بنا به این گزارش ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان از نیمه دوم سال1392 کار ساخت شش در حرم امامین عسکریین(ع) در شهرهای اهواز، آبادان، امیدیه و اندیمشک شروع کرده که خیرین خوزستانی هزینه پنج در و خیرین مازندرانی هزینه یک در را تقبل کردند.
ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ، به منظور جذب مشارکت های مردمی برای بازسازی اماکن مقدسه عراق ، در همه شهرهای استان دفاتر فرعی دایر کرده است.

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال