تازه ترین
خانه » اخبار » برگزاری مراسم تجلیل از خدام زوار اربعین در هندیجان
برگزاری مراسم تجلیل از خدام زوار اربعین در هندیجان

برگزاری مراسم تجلیل از خدام زوار اربعین در هندیجان

صبح امروز مراسم تجلیل از خادمین مواکب زوار اربعین حسینی با حضور بینش پور مسول امور اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان، مسئولین شهری و همچنین تعدادی ازخادمین مواکب استانهای خوزستان و بوشهر در روستای امام زاده عبدالله شهرستان هندیجان برگزار گردید.

در این گردهمایی بینش پور مسول امور اربعین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت؛ این ستاد با کمک خیرین و مواکب اربعین حسینی در راستای خدمات رسانی به زوار اربعین روزانه ۴۰ هزار قرص نان و ۲ هزار قالب یخ در مرز شلمچه و چذابه توزیع می کرد.

بینش پور افزود؛ این ستاد برای۷۲۱ موکب پروانه صادر کرده است و برای ۵۰ موکب دیگر در حال صدور پروانه هستند که از این تعداد ۲۰۴ موکب در مرز شلمچه مستقر بودند  و روزانه ۶۷ هزار وعده صبحانه و ۸۵ هزار وعده نهار توسط خادمین بین زوار توزیع می گردید.

مسول امور اربعین افزود اسکان برادران در شلمچه ۱۷۷۶۱۲ نفر و اسکان خواهران ۷۴۸۹۷ نفر و همچنین در مرز چذابه اسکان برادران ۴۰۴۰۶ نفر و اسکان خواهران ۲۴۴۶۰نفر بود که توسط خادمین صورت میگرفت.

بینش پور افزود؛ این ستاد همچنین با هماهنگی انجام شده با گمرک پایانه ترانزیت تعداد ۱۴۶۵ دستگاه کامیون و ۵۶۵ دستگاه اتوبوس ایرانی متعلق به مواکب برای جابجایی زایران ایرانی مستقر در عراق را ازطریق مرز شلمچه به عراق انجام داده است.

بینش پور سپس از زحمات کلیه خادمین مواکب در ورودی به استان از سمت امام زاده عبدالله هندیجان به سمت مرز های شلمچه و چذابه تقدیر نمود.

در پایان سید حسن ساداتی مدیر سازمان تبلیغات هندیجان با اشاره به اهداف و قیام امام حسین و ثواب خدمت رسانی توسط خادمین مواکب سخنانی ایراد نمود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال