تازه ترین
خانه » اخبار » برگزاری همایش مالی ستادهای بازسازی عتبات استان های سراسر کشور

برگزاری همایش مالی ستادهای بازسازی عتبات استان های سراسر کشور

برگزاری همایش مالی ستادهای بازسازی عتبات استان های سراسر کشور
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در همایش مالی ستادهای استانی بر توجه و اهتمام ویژه در عملکرد مالی ستادهای استانی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک در این همایش که با حضور مسئولان امور مالی استان های سراسر کشور، مشاوران و کارشناسان حسابرسی برگزار شد با اشاره به رعایت حفظ حرمت و شان ائمه در مساله دریافت نذورات افزود: همین شرایط خاص و احساسات پاک مردم به هنگام اهداء نذورات وظیفه و مسئولیت ها را مضاعف می کند.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور با اشاره به نظر مراجع و علما در خصوص دریافت و صرف نذورات اهدایی در همان محل مورد نظر خیرین گفت: رعایت مسایل شرعی، تسریع در انتقال مبالغ اهدایی و تسهیل فرآیند صرف نذورات باید در اولویت کاری قرار می گرفت که خوشبختانه با اجرای سیستم یکپارچه مالی این مساله تامین شده است.

وی با بیان اینکه تلاش های صورت گرفته در طول سال های گذشته در زمینه اجرایی و نظارت دقیق بر روند امور مالی تشویق و تقدیر مسئولان را به دنبال داشته است یادآور شد: ضابطه مند بودن عملکرد مالی و یکپارچگی سیستم جذب نذورات و هزینه کرد آن باعث شده است تا اعضای شورای سیاستگذاری ستاد مراتب تقدیر و تشکر خویش را از همکاران مجموعه اعلام کنند و همچنین دولت و نمایندگان مجلس نیز حامی و یاریگر ستاد باشند.

پلارک افزود: ارائه گزارش مالی از دریافت نذورات نقدی و غیرنقدی اهدایی و مصرف آنها به مسئولان به ویژه ائمه جمعه استان، متبرعین و استانداران از جمله کارهایی است که باید در دستور کار قرار گیرد تا ضمن افزایش اطمینان و اعتماد عمومی، زمینه پاسخگویی به سئوالات را فراهم کرده و احیاناً شبهات احتمالی را برطرف نماید.

خاطرنشان می شود در ادامه نیز حاضرین نظرات و سئوالات خود را مطرح کرده و کارشناسان مالی و حسابرسان نیز به ارائه راهکار پرداختند.
منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال