تازه ترین
خانه » اخبار » برگزاری چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان
برگزاری چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

برگزاری چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

برگزاری چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان  

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان درتاریخ9/9/90 ساعت 21 دربیت  حضرت آیت الله موسوی جزایری و با حضور اعضاء برگزار گردید.

 

 

 

درابتدای این جلسه… 

برگزاری چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان  

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

چهارمین جلسه شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان درتاریخ9/9/90 ساعت 21 دربیت  حضرت آیت الله موسوی جزایری و با حضور اعضاء برگزار گردید.

 

 

در ابتدای این جلسه حجه الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان طی سخنانی با عرض تسلیت ایام شهادت سرور وسالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السلام ویاران با وفایش وعرض تشکر از حضرت آیت الله موسوی جزایری و اعضاء محترم شورای سیاستگذاری اعلام داشتند با توجه به اینکه این چهارمین جلسه این شوراست واین سلسله جلسات به منظورارائه گزارش اقدامات انجام شده وهمچنین برنامه ها وتصمیم گیری های مهم در جهت پیشبرد ماموریتها مطرح وتصویب و اجراء گردد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در خصوص میزان پیشرفت کار پروژه مرمت ایوان اعلام داشتند تاکنون نزدیک به 40% بوده است وناظر پروژه ستاد استان بصورت مستمر روی پروژه نظارت دارد.ایشان همچنین درخصوص میزان کمکهای جمع آوری شده برای مرمت ایوان بیان داشتند تاکنون بالغ برسه میلیارد تومان وجه نقد وطلا جمع آوری شده است وبصورت مرتب و بنا به اعلام نیاز پروژه  پول وطلا ارسال می گردد.

حجه الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی با اشاره به توافقنامه منعقده که مدت زمان اجراء پروژه 24 ماه تعیین شده است لذا اگر بخواهیم که براساس این توافقنامه پروژه را به پایان ببریم همت بیشتر مسئولین را می طلبد واز آنجایی که ما در تمامی شهرستانها ستاد دایر کرده ایم وطبق ابلاغ به ستادها اعضاء شورای سیاستگذاری ستادها را متشکل از امام جمعه، فرماندار وفرمانده سپاه تعیین کرده ایم در حال حاضر برخی ستادها مثل بهبهان وامیدیه بدلیل پای کار آمدن امام جمعه وفرماندار و مسئولین خیلی خوب جواب داده است لذا اگر بخواهیم پروژه در زمان مقرر به اتمام برسد باید مسئولین حمایت کنند وبه فرمانداران ابلاغ شود که از ستادها گزارش بخواهند وکم وکاستی های آنها را بررسی کنند وائمه جمعه محترم هم به همین شکل با ستادها ارتباط بیشتری داشته باشند ودر خطبه ها تشویق کنند وهمچنین بسیج هم همانطور که در قضیه ضریح به خوبی پای کار بود وتقریباٌ بیشترین جمع آوری نذورات توسط بسیج بوده است الان هم برای پروژه ایوان به همان صورت وارد کار شوند.

ایشان همچنین در خصوص تعیین نمایندگان نذوراتی مستقر در ادارات و سازمانها وشرکتها اعلام کردند درتمامی سازمانها وادارات با هماهنگی مدیران  افراد مورد اعتماد تعیین و بکارگیری شده است و در بعضی ادارات پیشرفت کار خوب است ولی در بعضی ادارات لازم است که از طرف استانداری به مدیران ادارات ابلاغی در این زمینه صورت گیرد تا با دلگرمی بیشتری پای کار بیایند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در خصوص نیاز به لوله های مستعمل در کار پروژه ساخت صحن حضرت زهراء می باشد که لازم است از طریق شرکت لوله سازی وبا ابلاغ استانداری حل شود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان انتظارشان را از صدا وسیما در زمینه اطلاع رسانی وساخت وپخش مستندی قابل قبول که بتوان در شبکه های کشوری هم پخش کرد وهمچنین کلیپ وویژه برنامه های تبلیغی اعلام کردند.

ایشان همچنین درخصوص اقدامات فرهنگی تبلیغی صورت گرفته توسط معاونت فرهنگی وروابط عمومی ستاد اعلام کردند اقداماتی از قبیل ساماندهی 25 نفر از طلاب وروحانیون در شبکه سخنرانان که در همایشها وجلسات در سطح شهرستانها اعزام وسخنرانی دارند، همچنین راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی که بازدید کنندگان جهانی دارد ، سامانه ارسال ودریافت پیامک که به مناسبتهای مذهبی ومیلاد وشهادت پیام داده می شود، تهیه وانتشار بیانیه به مناسبت ایام الله، تهیه وانتشار بروشورهای فرهنگی تبلیغی که در جهت گسترش وتعمیق فرهنگ دینی در جامعه تلاش می شود.

همچنین درخصوص اقلام ارسالی به عتبات  از قبیل ارسال 2610 تن سیمان، احداث آب تسویه حرم امام حسین علیه السلام، ساخت کتیبه حرم امام حسین(ع) ومقادیر زیادی میلگرد،فرش،یخچال واقلام دیگر به سایر حرمها ارسال  شد.

 

 

 در ادامه حضرت آیت الله موسوی جزایری طی سخنانی با ادای احترام به ساحت مقدس ابا عبدالله الحسین علیه السلام وعرض تسلیت این ایام وعرض خوش آمد به حاضرین فرمودند که این یکی از آرزوهای دیرینه ما شیعیان بود که روزی بیاید که راه باز شود وبتوانیم برای عتبات وحرمهای امامان کاری کنیم کما اینکه الان آرزوی ما این است که راهی باز شود که برای ائمه بقیع هم این امکان باشد چون قبلا در آنجا بارگاه وبقعه بوده که به دست وهابیها ازبین رفته است حالا که به حمدالله درعراق  راه باز شده وفرصت فراهم شده نباید فرصت را از دست بدهیم وباید شکر این نعمت را بجا بیاوریم وکمک کنیم.

ایشان در خصوص ایوان حرم امام علی فرمودند که قدمت آن مربوط به 280 سال پیش است که بواسطه عوامل فرسایشی طلاها ریزش کرده است ودربعضی جاها سیاه شده است ونیاز به مرمت وبازسازی دارد ودراین رابطه خوزستان متعهد شده که اعتبار آن را تامین کند ومسئولین استان تعهد دادند که این کار در موعد مقرر به اتمام برسد.

نماینده محترم ولی فقیه در استان ورییس شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات استان در خصوص تشکیلات ستاد فرمودند بحمدالله تشکیلات منسجم ومنظم وبا حساب وکتاب ودقیقی است وهمگی مجموعه مورد تایید واعتماد هستند وکارها بخوبی دارد پیش می رود وکار پروژه هم حدود 40% پیشرفت کرده ومردم هم خوب پشتیبانی کرده اند ولی باید سرعت کار جمع آوری نذورات وکمکها بیشتر شود ودر این زمینه همگی باید دست بدست هم دهند و در اهواز هم مسئول ستاد قبل از خطبه ها سخنرانی کنند و بنده هم در خطبه ها توصیه های لازم را خواهم داد.

حضرت آیت الله موسوی جزایری درخصوص استعدادهای استان فرمودند دراین استان زمینه کار زیاد است با وجود شرکتها وبنادر وکارکنان ومدیران متعهد وولایی می توان از آنها دعوت کرد دراین امر خیر مشارکت کنند دربین افراد کمک کننده افرادی بودند که وضع مالی خوبی هم نداشتند ولی بواسطه عشق وعلاقه به ائمه(ع)از هرچه دارند دریغ نمی کنند.

 

 

 

  سپس در ادامه جناب آقای مهندس وحیدی مشاور محترم استاندار طی سخنانی راه کارهای لازم را برای فعال سازی مسئولین و فرمانداران بیان داشتند . 

 

 

 

 در ادامه سردار شاهوار پور ضمن عرض تسلیت ایام شهادت اباعبدالله الحسین(ع)وعرض تشکر از تلاشها وزحمات حاج آقا موسوی وهمکاران ایشان وهمچنین تشکر از پشتیبانی های آیت الله موسوی جزایری واستاندار محترم از این ستاد در خصوص همکاری رده های بسیج در حمایت وجمع آوری نذورات گفتند بسیج بخوبی فعال است و اگر در جایی همکاری خوب نیست اعلام تا تشویق شوند و همچنین در رابطه با تهیه فیلم مستند صدا وسیما می تواند در همین ایام محرم وصفر واربعین یک فیلم مستند تهیه واز شبکه ها پخش کرد.

 

  

 

 در ادامه جناب آقای مهندس قناعتی معاون سیاسی اجتماعی استاندار طی سخنانی بیان داشتند که سالیان سال بود که کمک به بازسازی عتبات یک عقده برای ما شده بود که بحمدالله الان این فرصت ارزشمند به لطف خداوند برای ما فراهم شده است ایشان با اشاره به حضورشان در همایش خیران شهرستان امیدیه اعلام کردند در آن جلسه شخصی آمد وحلقه دامادی خودش را تقدیم به بازسازی ایوان کرده بود ودر همان جلسه یکی از حاضرین اعلام کردند که یک وقت ناخود آگاه به دلم گذشت که این کمکهایی که به این امر خیر اختصاص پیدا می کند آیا ورای این صحنه ها ودر عالم غیب کسی توجه به این قضایا دارد! که همان شب درعالم رویا دیدم که در لوح سند افتخاری که ستاد بازسازی تقدیم می کند نام و امضاء آقا امیرالمومنین علیه السلام است و واقعاٌ این توفیق بزرگی است برای همه ما که بتوانیم خدمتی کنیم.  

 

 

 

 در ادامه جناب آقای مهندس حیدری مدیرکل صدا وسیما با تشکر از حاج آقا موسوی وهمکارانشان وتلاشها وپیگیریهای آنها اظهار امیدواری کردند با این تلاشها پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد ایشان در خصوص اطلاع رسانی در ایام ماه مبارک رمضان با توجه به اطلاعات خوبی درقالب فیلم وعکس که برادران ستاد در اختیار گذاشته اند تلاش خوبی از طریق صداوسیما صورت گرفت وبازتاب خوبی داشت همچنین با توجه به این ایام قرار است مستند خوبی تهیه گردد وگروه ویژه ای را برای این کار مشخص کنیم وهمچنین در خصوص اطلاع رسانی هرکجا لازم باشد ما وارد می شویم.  

 

 

 

 

 

درپایان جلسه جناب آقای مدملی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده پرداختند وگفتند این ستاد در بخشهای مختلف حدود800 نفر نماینده نذوراتی داریم ولی می توان ازمجموعه های تاثیر گذار مثل نظام مهندسی که حداقل 5000نفر عضو دارند ویا نظام پزشکی 1000 نفر عضو دارد ویا اتاق تعاون و اتاق بازرگانی اینها را می شود دعوت کرد ویک کسی ازاستانداری از آنها بخواهد که کمک کنند وهمچنین انتظار داریم امام جمعه محترم در خطبه ها اشاره ای به موضوع ایوان داشته باشند.

### یادآوری می شود در پایان مراسم لوح تقدیر ستاد بازسازی عتبات عالیات مرکز از زحمات حضرت آیت الله موسوی جزایری وسردار شاهوار پور فرماندهی سپاه حضرت ولیعصر(عج) تقدیم گردید.

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال