تازه ترین
خانه » اخبار » بهره برداری از چند طرح ستاد بازسازی عتبات عالیات در ایام شعبانیه

بهره برداری از چند طرح ستاد بازسازی عتبات عالیات در ایام شعبانیه

بهره برداری از چند طرح ستاد بازسازی عتبات عالیات در ایام شعبانیه
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از اتمام و بهره برداری چندین طرح این ستاد در ایام شعبانیه خبر داد.

«حسن پلارک» گفت: همزمان با اعیاد شعبانیه، 144 کتیبه میناکاری شده ضریح امامین جوادین(ع) که در اثر مرور زمان از بین رفته بود و به همت هنرمندان اصفهانی در طول سه سال گذشته ساخته شده بود بر مضجع شریف نصب شد.

وی افزود: از دیگر تلاش های به ثمر رسیده در این ایام، روپوش نفیس و ارزشمند مرقد مطهر ابا عبدالله الحسین(ع) است که بر قبر شریف آن حضرت گسترده شد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور بااشاره به تلاش هنرمندان یزدی در ساخت هشت پنجره حرم و صحن حرم مطهر امامین عسکریین(ع) گفت: این پنجره ها در مدت کوتاه شش ماه گذشته ساخته شده و به همراه چهار روپوش ترمه زردوزی شده مرقدهای مطهر امام هادی(ع)، امام حسن عسکری(ع)، نرگس خاتون(س) و حکیمه خاتون(س) در یزد رونمایی شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین گروه گل آرای ستاد بازسازی با 80 هزار شاخه گل اهدایی متبرعین تمامی حرم های مطهر ائمه معصوم(ع) در عراق را آذین بست.

پلارک با بیان اینکه در بعضی طرح ها در این ایام پیشرفت خوبی داشتیم، گفت: استادکاران ایرانی که از سال گذشته عملیات ساخت و نصب خشت های ایوان باب المراد در حرم مطهر امامین کاظمین(ع) را در کارگاهی واقع در کاظمین آغاز کرده بودند کار نصب بخش نمای بیرونی را به اتمام رساندند.

وی یادآور شد: ایوان باب المراد با 10 متر ارتفاع و هشت متر دهنه ورودی دارای سه کتیبه عهد ناصری به همراه یک گره طاقی و چهار قوسی در سر در ورودی است که در مجموع شش هزار خشت را شامل می شود و تک تک این خشت ها بصورت جداگانه ساخته می شود.
منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال