تازه ترین
خانه » اخبار » به لطف الهی و پشتیبانی خیرین اقدامات بزرگی جهت عمران و آبادانی عتبات مقدسه و تسهیل زیارت زایرین در حرم های مطهر انجام دهد.
به لطف الهی و پشتیبانی خیرین اقدامات بزرگی جهت عمران و آبادانی عتبات مقدسه و تسهیل زیارت زایرین در حرم های مطهر انجام دهد.

به لطف الهی و پشتیبانی خیرین اقدامات بزرگی جهت عمران و آبادانی عتبات مقدسه و تسهیل زیارت زایرین در حرم های مطهر انجام دهد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

سومین گردهمایی فصلی مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات تابعه استان خوزستان با محوریت گزارش انجام  تعهدات سال، تبادل نظر در خصوص چگونگی اطلاع رسانی، گزارش پیشرفت دریافت اقساطی نذورات، گزارش اجرای تفاهم نامه ها و جدول انجام بازرسی و نظارت از ستادها، با حضور حمید افضلی مسئول امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور در اهواز برگزار گردید.

در ابتدا، با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران جلسه آغاز و در ادامه امیدوار آقایی جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان طی سخنانی ضمن قرائت محورها و اهداف برگزاری این گردهمایی از ستادهای تابعه خواستند گزارش اقدامات خود را ارائه دهند.

سپس مسئولین ستادهای تابعه به ارائه گزارش اقدامات انجام شده پرداختند.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: به حمدالله مجموعه ستاد در شهرستان ها و ستاد استان به لطف الهی و توسل به ائمه اطهار(ع) و با حمایت ها و پشتیبانی خیرین و مردم محب اهل بیت(ع)  توانست اقدامات قابل توجهی را در جهت عمران و آبادانی عتبات مقدسه و تسهیل زیارت زایرین در حرم های مطهر انجام دهد.
موسوی افزود: اقدامات بزرگی که این ستاد در کنار سایر پروژه ها  در سال جاری انجام داده است پیگیری ساخت و تکمیل مضیف و مهمانسرای حرم حضرت زینب(س)، ساخت ونصب قاطع(دیواره فلزی شیشه ای) اطراف ضریح مطهر حرم های حضرت ابالفضل العباس(ع) و حرم امامین عسکریین(ع) و مشارکت در ساخت صحن حضرت زهراء(س)، مشارکت در صحن حضرت زینب(س)کربلا و مسقف سازی خیابان صاحب الزمان(عج) حرم امامین جوادین(ع) بود.

در ادامه حمید افضلی مسئول امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشورطی سخنانی گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات به دو منظور یکی ساماندهی به نذورات و هدایای مردمی که با نیت بازسازی عتبات مقدسه تقدیم می شد و دیگری به منظور هدفمند سازی نذورات و هدایا برای بازسازی عتبات مقدسه بوده است.

افضلی افزود بحمدالله ستاد با کمک هدایا و نذورات مردمی که از سر اخلاص و با طیب خاطر به این امر مقدس اهداء می کردند توانست خدمات و اقدامات قابل توجهی در بازسازی و عمران حرم های مطهر داشته باشد.

مسئول امور استان های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت در طی چند سال اولیه تشکیل ستاد به طور کامل کار بازسازی حرم ها به انجام رسید و پس از آن ستاد وارد مرحله توسعه بارگاه ملکوتی ائمه اطهار(ع) در عراق گردید و به عنوان اولین پروژه طرح توسعه حرم امام علی علیه السلام را با ساخت صحن بزرگ حضرت زهراء(س) به مساحت ۲۲۰هزار متر مربع آغازکرد.

افضلی گفت با ساخت صحن حضرت زهراء(س) ظرفیت گنجایش حرم امام علی(ع) به ۲۰برابرافزایش پیدا می کند.

وی سپس گفت از جمله آثار و فواید پرداختن به بازسازی عتبات مقدسه علاوه بر فراهم آوردن رفاه و آسایش زوار، باعث احیاء آثار هنری و معماری ایرانی به کار رفته در حرم های مطهر که بدلیل بی توجهی و عوامل فرسایشی در حال از بین رفتن بوده است برشمرد.

افضلی گفت: از دیگر فواید اقدامات ستاد در بازسازی عتبات،  صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از مرزها و همچنین رونق دادن به صنایع و تولیدات داخل و معرفی ظرفیت های صنعتی، فنی، مهندسی و هنری داخل کشوربه دیگر ملل دانستند. 

 

*هموطنان گرامی جهت مشارکت در این امر خیر و اهداء کمک ها و نذورات خود می توانند به یکی از روش های زیر اقدام فرمایند:

  • واریز مستقیم به حساب های بانکی.
  • شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰*

الف) روش پرداخت مستقیم به حساب ها:

 

تجارت کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۳۳۴۱۱

جاری۱۰۰۱۱۳۳۰۰۰ بانک تجارت

سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی

کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ ملی

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار

کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱ بانک انصار

جاری 7/1463506/10 بانک رسالت

کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۶۰۸۹۳ بانک رسالت

جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه شعبه مرکزی اهواز

جاری ۱۰۰۰ بانک مهر اقتصاد شعبه مرکزی اهواز

جاری  761530499063710 مهراقتصاد شعبه مرکزی اهواز

ب) روش شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* :

در راستای سهولت دسترسی علاقه مندان و مشتاقان مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه، علاوه بر شماره حساب های معرفی شده در بانک های استان کد دستوری زیر جهت اطلاع رسانی و بهره برداری کاربران تلفن همراه و تلفن شهری حضورتان معرفی می گردد:از طریق شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* با تلفن.

تشریح انجام عملیات:

  • برای این کار می توان علاوه بر استفاده از تلفن های همراه ساده و اندروید از گوشی تلفن شهری مجهز به سیستم تون هم استفاده کرد.
  • پس از شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* گزینه انتخابی نام ۶ حرم مورد نظر به ترتیب شماره در معرض انتخاب قرار می گیرد که پس از فشار دادن دکمه تماس.
  • با انتخاب یکی از اعداد ۱ تا ۶ حرم مورد نظر انتخاب و سپس دکمه تماس .
  • مبلغ مورد نظر را وارد و دکمه تماس را وارد می کنید.
  • شماره کارت عضو شتاب را وارد و دکمه تماس را فشار می دهید.
  • رمز دوم کارت خود را وارد و دکمه تماس را فشار می دهید.
  • کد تلفن استان(۰۶۱) را وارد و دکمه تماس را فشار می دهید.(عملیات با موفقیت به پایان می رسد)

 همچنین افرادی که در زمینه خاصی متخصص هستند و قصد مشارکت دارند می توانند با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به شماره ۰۶۱۳۳۳۶۰۱۰۰ یا ستاد مستقر درشهرهای تابعه استان تماس حاصل فرمایند.

قابل ذکر است درصورتی که تمایل دارید نذورات نقدی شما صرف پروژه خاصی شود هنگام واریز مبلغ نزد شعب بانک ها نام پروژه موردنظر را در قسمت پایین فیش واریزی درج نموده و به شماره نمابر ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ۰۶۱۳۳۳۶۵۵۵۳ ارسال فرمایید یا درصورت پرداخت اینترنتی در قسمت توضیحات ذکر شود.

                                                                                       والسلام/ .

 

                                                                                                                                                                                 تهیه وتنظیم :                                                                                                                                                                            معاونت فرهنگی و روابط عمومی                   ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال