تازه ترین
خانه » اخبار » بیانیه ستاد بازسازی عتبات عالیات به مناسبت سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع
بیانیه ستاد بازسازی عتبات عالیات به مناسبت سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع

بیانیه ستاد بازسازی عتبات عالیات به مناسبت سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع

بیانیه ستاد بازسازی عتبات عالیات به مناسبت سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع

تخریب-بقیع

بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از 92 سال از هشتم شوال سال 1343 هجری قمری « یوم الهدم »گذشته است روزی که مدعیان دروغین پیرو سیره رسول اکرم (ص) با هجومی وحشیانه به قبرستان بقیع، آرامگاه 4 تن از امامان معصوم علیهم السلام را ویران کردند. وهابی مسلکانی که عرض ارادت ، تمسک و توسل شیعیان را به مزار آن بزرگواران برنتابیده و آن را خطری برای افکار سلفی خویش می دانستند با حمایت استعمارگران به تخریب سرای پیشوایان شیعه دست یازیده تا شاید مانعی برای نفوذ و گسترش اسلام ناب در قلوب مسلمانان و آزادی خواهان که در تعالیم تشیع متبلور است بتراشند.

غافل از اینکه نه تنها یاد و نام ائمه معصوم با هدم و نابودی نشانهای مزار ایشان از خاطر مسلمانان پاک نمی شود که دیدن هرباره صحنه ی غمبار قبور مطهر آنها شعله ای از عشق و ارادت در دلهای شیفتگانشان شعله ور کرده و شیوه و سلوک این راهنمایان نور و رحمت الهی را در آیینه ذهن شیعیان متجلی می کند.

و حال این تفکر شوم که به دنبال ایجاد تفرقه و شکاف در امت اسلامی بوده و با برپایی جنگ داخلی، کشتار و ترور اقشار مختلف مردمی اعم از مسلمان و غیرمسلمان در خاورمیانه، برنامه های استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل را پیاده میکنند؛ پس از سوریه و عراق زخم التیام نیافته فلسطین را نیشتر زدند.

سرسپردگان در کشورهای اسلامی که سکوت امروزشان در برابر جنایات و فجایع انسانی این روزها در غزه ی مظلوم و محروم، یادآور همراهی همیشگی آنها با سردمداران آمریکایی و صهیونیستی است در تلاشند تا با حقد و کینه از رشد زاینده و تعالی اسلام عزیز در افکار جهانی جلوگیری کرده و جلوه ای بس غریب از جهل و خشونت از آن برجای ماند؛ چه ویرانی مزار بزرگان و صحابه صدر اسلام در سالهای گذشته در سوریه گواه این ادعاست. اما همگان می دانند که نور پرفروغ این آیین پاک و شور و شعور نهفته در رفتار مسلمانان حقیقی ابرهای متراکم از ریا و تزویر اینان را در خواهد نوردید و دیرزمانی نخواهد گذشت که این سران وابسته جزای اعمال زشت خود را خواهند دید.

ستاد بازسازی عتبات عالیات که بعد از نابودی رژیم بعث و دیکتاتور آن به مرمت ،بهسازی و توسعه اعتاب مقدسه به احسن وجه اهتمام نموده است بی صبرانه به انتظار پاک شدن سرزمین وحی از لوث وجود وهابیان ایستاده، تا به لطف حی سبحان و همراهی دلدادگان و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت و با بهره گیری از متخصصین و هنرمندان متعهد گام در بازسازی قبور مطهر امامان بگذارد و خرسندی دل و دیده شیعیان را به نظاره بنشیند . به امید آن روز …

منبع:سایت ستادبازسازی عتبات

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال