تازه ترین
خانه » اخبار » بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی امام زین العابدین (ع) در کربلای معلی افتتاح می‌شود
بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی امام زین العابدین (ع) در کربلای معلی افتتاح می‌شود

بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی امام زین العابدین (ع) در کربلای معلی افتتاح می‌شود

photo_2016-04-24_15-29-15 (2)

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از افتتاح بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی امام زین العابدین (ع) در شهر کربلا معلی همزان با میلاد این امام بزرگوار در ماه شعبان خبر داد

حسن پلارک در هفتمین مجمع سراسری مسئولان و مدیران سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه از سال ۸۸ شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات طی تفاهم نامه‌ای با سازمان اوقاف ایجاد شد، اظهار داشت: ریاست این شورا بر عهده نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه است.

وی اضافه کرد: سازماندهی لازم برای جمع آوری نذورات مردم و شناسایی متبرعین و خیرین انجام شده است که در این زمینه نیازمند حمایت های مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه هستیم.

پلارک با اشاره به اینکه پایه فعالیت‌های  این ستاد بر کمک‌های مردمی قرار دارد تصریح کرد: شورای مرکزی استان‌های این ستاد در هر استان با حضور ائمه جمعه، نماینده ولی فقیه در استان ، فرمانده سپاه استان و مدیر کل اوقاف و امور خیریه تشکیل شده است.

پلارک با اشاره به اینکه این ستاد فعالیت‌های خود را در سه فاز در عتبات عالیات به اجرا در آورده است افزود: در ابتدا این ستاد به نظافت، انجام امور سطحی و اصلاحات جزئی در عتبات عالیات پرداخت، در فاز دوم فعالیت‌های بازسازی و نوسازی صورت گرفت و پس از آن توسعه‌های محدود حرمین شریفین انجام شد.همزمان نیز طرح توسعه جامع این حرم ها دنبال شد و امروزه به جز شهر سامرا فعالیت های عمرانی در تمامی اعتاب مقدسه عراق در حال انجام است.

وی با اشاره به پروژه های در حال انجام ستاد بازسازی عتبات عالیات در شهر نجف گفت: صحن حضرت زهرا (س) به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی در مساحت ۲۲۰ هزار متر مربع در دو بخش زیارتی و غیر زیارتی شامل ساختمان‌های کتابخانه، موزه، اداری و پذیرایی و پارکینگ طراحی شده است که حدود ۳ سال از اجرای آن می گذرد و تاکنون درصد پیشرفت مناسبی داشته است.

پلارک با اشاره به افتتاح بخشی از قسمت زیارتی این طرح در میلاد حضرت زهرا (س) افزود: بخش افتتاح شده تنها ۲۰ درصد از این پروژه را شامل می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اضافه کرد: بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) در سه طبقه و با مساحت ۸۹ هزار مترمربع احداث خواهد شد که انشاءاله عید غدیر امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه بخش غیر زیارتی این طرح نیز، تا ماه رمضان ۹۶ به پایان خواهد رسید گفت: این پروژه از لحاظ ابعاد و حجم کار عمرانی، بزرگترین پروژه عمرانی جهان اسلام است که با افتتاح کامل همزمان یکصد هزار نفر در بخش زیارتی آن می توانند به نماز و عبادت بپردازند.

پلارک با اشاره به پروژه‌های به بهره برداری رسیده این ستاد در شهر نجف افزود: مرمت کاشی‌های گنبد حرم مطهر، مرمت ایوان طلا توسط ستاد بازسازی استان خوزستان، ساخت هشت درب مطلا توسط ستاد بازسازی استان فارس و ساخت ضریح حضرت مسلم از جمله پروژه های عمرانی در شهر نجف است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به پروژه های این ستاد در شهر کربلای معلی گفت: طرح توسعه حرم مطهر و همچنین ترفیع گنبد مطهر امام حسین (ع) در حال انجام است و بیمارستان بسیار مجهز ۱۲۰ تختخوابی امام زین العابدین (ع) نیز در این شهر احداث شده که همزمان با میلاد امام سجاد (ع) به بهره برداری می رسد.

 وی با اشاره به پروژه های به بهره برداری رسیده در کربلا تصریح کرد: مرمت، مقاوم سازی ، بازسازی حرم، طراحی و ساخت ضریح امام حسین (ع) طراحی و ساخت ضریح‌های حبیب ابن مظاهر و ابراهیم مجاب، احداث مجتمع خدماتی سید الشهداء، احداث مجتمع مسکونی در شش طبقه و تعویض سنگ فرش های بین الحرمین از جمله پروژه های بهره برداری شده این ستاد در کربلای محلی است.

وی اضافه کرد: طرح توسعه و جامع حرم کاظمین با احداث سه صحن صاحب الزمان (عج) امام جواد (ع) و امام رضا (ع) طراحی شده است و کار احداث در حال انجام است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اینکه طرح توسعه حرم سلمان فارسی در مدائن نیز تهیه شده است خاطر نشان کرد: طرح توسعه حرمین شریفین در سامرا برنامه ریزی شده و بازسازی های لازم پس از تخریب انجام شده است و همچنین ضریح جدید و صندوقچه های قبور ساخته شده است، که در انتظار فرصت لازم برای نصب در حرم مطهر هستیم.

 منبع:http://fa.atabat.org/

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال