تازه ترین
خانه » اخبار » تأکید بر کالامحوری در جمع آوری نذورات برای توسعه حرم‌های مطهر
تأکید بر کالامحوری در جمع آوری نذورات برای توسعه حرم‌های مطهر

تأکید بر کالامحوری در جمع آوری نذورات برای توسعه حرم‌های مطهر

گروه اجتماعی ــ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: با توجه به فشارهای اقتصادی، برنامه ستاد در کمک به بازسازی حرم‌های مطهر، تمرکز بر نذورات کالامحور است. حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان، در گردهمایی فصلی مسئولان ستادهای بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان که روز گذشته، ۱۹ خرداد ماه برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی مواکب در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان گفت: عوامل متعددی باعث شد که تلاش این مواکب‌ در کمک به مردم برکت داشته باشد و کمک‌ها به قدری بود که زبان از بیان تشکر قاصر است.

وی در خصوص مأموریت ستادبازسازی عتبات عالیات استان گفت: مأموریت ما در سال ۹۸ همان مأموریت سال ۹۷ است. با توجه به فشارهای اقتصادی، و لزوم فعال سازی ظرفیت های تولید داخلی برنامه ستاد در کمک به بازسازی حرم‌های مطهر، کالامحور است.

موسوی گفت: در حال حاضر در بخش پروژه‌های مشترک، صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف و صحن حضرت زینب(س) در کربلای معلی را داریم که می‌توانیم اقلام مورد نیاز آنها به ویژه سیمان را تهیه کنیم.

موسوی با بیان اینکه مردم در صورت آگاهی از نیازهای حرم های مطهر، نسبت به تأمین آنها داوطلب می‌شوند، بر ضرروت اطلاع رسانی مأموریت ستاد در مساجد و میان مردم تأکید کرد. مسئول ستادبازسازی عتبات عالیات استان همچنین با اشاره به موضوع اربعین گفت: مأموریت ما در اربعین جدی است؛ سه کار اصلی اسکان، تغذیه و جمع‌آوری کمک‎های مردمی بر عهده ستادها می باشد و ایام اربعین بهترین فرصت برای جمع آوری نذورات و کمک‌های مردمی است.

منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال