تازه ترین
خانه » اخبار » ترفیع گنبد حرم حضرت سیدالشهدا(ع)/ پیشتازی خوزستان در دفاع و بازسازی حرم‌های شریف
ترفیع گنبد حرم حضرت سیدالشهدا(ع)/ پیشتازی خوزستان در دفاع و بازسازی حرم‌های شریف

ترفیع گنبد حرم حضرت سیدالشهدا(ع)/ پیشتازی خوزستان در دفاع و بازسازی حرم‌های شریف

IMG_20141113_092747

معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: خوزستان از جمله استان‌هایی است که در زمینه جذب مشارکت‌های مردمی برای بازسازی عتبات گام‌های بزرگی برداشته و با ایجاد سیستمی پویا توانسته به خوبی به تعهدات خود عمل کند.

به گزارش خبرگزاری بینالمللی قرآن(ایکنا) از خوزستان، گردهمایی منطقه‌‎ای مسئولان ستادهای بازسازی عتبات عالیات در جنوب و جنوب غرب کشور شامل استان‌های ایلام، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و هرمزگان با هدف بررسی عملکرد سال ۹۴ و تبیین برنامه‌های سال ۹۵ در اهواز برگزار شد.

در این گردهمایی، عباس قطب‌الدین معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشورگفت: بحمدالله کارهای مربوط به بازسازی داخل حرم‌ها رو به اتمام است و از این پس برنامه توسعه حرم‌ها در دستور کار این ستاد قرار دارد و صحن حضرت زهرا(س) به عنوان بزرگترین طرح توسعه‌ای حرم امیرالمومنین امام علی(ع) در چند فاز در حال اجرا است.

وی ادامه داد: بخشی از فضای زیارتی این صحن در ابتدای فروردین امسال با حضور مسئول دفتر مقام معظم رهبری و ریاست ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور و همچنین مسئولان تولیت حرم علوی و کشور عراق افتتاح شد.

قطب الدین: افزود از دیگر طرح‌های توسعه‌ای در حرم امام حسین(ع) ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم و همچنین ترفیع گنبد حرم حضرت سیدالشهدا(ع) است که با سرعت در حال انجام است.

معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور گفت: به منظور رفاه حال زوار حرم سیدالشهدا(ع) بیمارستان ۱۲۰تخت خوابی امام سجاد(ع) در جوار این حرم شریف احداث و تجهیز شده است که ان شاءالله در اعیاد ماه رجب با حضور مسئولان دو کشور ایران و عراق افتتاح می‌شود.

استقبال چشمگیر مردم برای مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات مقدسه در سال ۹۴

وی با بیان اینکه بحمدالله استقبال مردم و محبان اهل بیت(ع) برای مشارکت در بازسازی و توسعه عتبات مقدسه در سال گذشته چشمگیر بوده است، افزود: در برخی از استان‌ها و شهرستان‌ها قریب به ۱۴۰ درصد سهم تعیین شده را جمع آوری کرده‌اند.

قطب‌الدین ادامه داد: از جمله استان‌هایی که در زمینه جذب مشارکت‌های مردمی برای بازسازی عتبات مقدسه گام‌های خیلی بزرگی برداشته است ستاد استان خوزستان است که با برنامه‌ریزی و ایجاد سیستمی پویا توانسته به خوبی به تعهدات خود عمل کند.

معاون امور استان‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب(س)ا از جمله گنبد طلا، کاشی کاری‌ها، درب‌های بزرگ و کوچک و مصلی حرم را به خوبی انجام داده و همچنین این ستادبازسازی گنبد حرم امام علی(ع) را در دست اقدام دارد.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در این گردهمایی منطقه‌ای گفت: این ستاد با برنامه ریزی و انسجام خوب توانسته با راه اندازی ستادهای فرعی در شهرستان‌ها و شرکت‌های بزرگ و همچنین جلب همکاری داوطلبانه و افتخاری علاقه‌مندان و محبان اهل‌بیت(ع) در محلات، مساجد، ادارات و سازمان‌ها نسبت به جذب مشارکت مردم برای بازسازی و نوسازی عتبات مقدسه اقدام کند.

پیشتازی خوزستان در دو جبهه دفاع از حرم‌های شریف و بازسازی آنها

موسوی گفت: استان خوزستان بحمدالله توانسته در دو جبهه دفاع از حرم‌های شریف و بازسازی آنها پیشتاز باشد و به واسطه پشتیبانی‌های خوب مردمی این ستاد در تمامی پروژه‌های بازسازی مربوط به حرم‌ها مشارکت داشته و علاوه بر آن پروژه‌های بزرگی را به تنهایی تقبل و به انجام رسانده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان گفت: اولین پروژه مستقل استان خوزستان بازسازی ایوان طلای حرم علوی بود که بخش‌های داخلی و کتیبه‌های آن در سال ۹۲ به اتمام رسیده بود و دومین کار بزرگ انجام شده ساخت و نصب شش درب حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا بود.

موسوی افزود: سومین پروژه بزرگ این ستاد، بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب (س) در سوریه بود. همچنین این استان آمادگی خود را برای توسعه حرم حضرت رقیه(س) اعلام می دارد.

وی اظهار کرد: از سال ۹۴ پروژه بازسازی گنبد طلای حرم علوی به خوزستان واگذار شد و در سفر سال گذشته آیت‌الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در خوزستان و خیرین همراه، هزینه بازسازی تعداد۱۵۰خشت طلای گنبد تقبل و پرداخت شد که ان شاءالله با همیاری محبان امیرالمومنین(ع) در سال جاری به اتمام خواهد رسید.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در پایان گفت: دو درب بزرگ حرم حضرت مسلم(ع) توسط مردم شهرستان آبادان در حال ساخت است.

 منبع:ایکنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال