تازه ترین
خانه » اخبار » تلاش برای بهره‌برداری از مضیف حرم حضرت زینب (س) تا پایان سال
تلاش برای بهره‌برداری از مضیف حرم حضرت زینب (س) تا پایان سال

تلاش برای بهره‌برداری از مضیف حرم حضرت زینب (س) تا پایان سال

حجت الاسلام سید محمود موسوی درباره آخرین اقدامات استان خوزستان به عنوان استان معین بازسازی حرم مطهر حضرت زینب (س) گفت: مشغول انجام عملیات عمرانی ساخت مضیف (مهمانسرا) حرم مطهر حضرت زینب (س) هستیم که هم‌اکنون در مرحله احداث ستون‌هاست.

وی با بیان اینکه این مضیف ۱۶۰۰ مترمربع زیربنا در ۳ طبقه است افزود: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا آخر سال جاری این مضیف را در صورت بودجه لازم و شرایط آب و هوایی مطلوب به بهره‌برداری برسانیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات خوزستان تصریح کرد: هم‌اکنون بحث توسعه حرم مطهر حضرت زینب(س) در دستور کار است و جلسات مستمری با ستاد بازسازی عتبات عالیات در تهران جهت دریافت تأییدیه طرح توسعه جامع این حرم برگزار می‌شود که در صورت تأیید نهایی آن از سوی این ستاد و دولت سوریه اجرای آن را آغاز کنیم.

میزبانی از زائرین با۸۰۰ موکب در مرزهای شلمچه و چذابه

رئیس ستاد بازسازی عتبات خوزستان با بیان اینکه این استان در پایانه شلمچه و چزابه و بین راه ۸۰۰ موکب با ظرفیت توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذا در هر وعده راه‌اندازی می‌کند، گفت: ۳۴ موکب خوزستانی در عراق به زائران خدمات می‌‌دهند.

موسوی گفت:‌ استان خوزستان در پایانه شلمچه و چزابه و مسیرهای بین‌راهی ۸۰۰ موکب خواهد داشت، ضمن اینکه برای تمامی آنها شناسنامه و گواهی فعالیت یک ساله صادر شده است.

وی افزود: ۳۴ موکب از اهالی استان خوزستان در عراق به زائرین اربعین خدماتی ارائه می‌دهند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات خوزستان تصریح کرد: ظرفیت توزیع ۲۰۰ هزار پرس غذا در هر وعده در ۲ پایانه شلمچه و چزابه در موکب‌های متعلق به استان خوزستان برنامه‌ریزی شده است، ضمن اینکه روزی ۱۰۰ هزار اسکان هم در نظر گرفته‌ و هماهنگی‌های لازم برای اسکان برخی افراد در شرایط خاص در مساجد، حسینیه‌ها و پادگان‌های استان خوزستان به عمل آمده تا بتوانیم زائران را در آنجا اسکان دهیم.

منبع:atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال