تازه ترین
خانه » اخبار » تلاش شبانه‌روزی در مرز چذابه برای آماده‌سازی مواکب اربعین حسینی با شروع ماه محرم‌ وارد مرحله جدیدی شد.
تلاش شبانه‌روزی در مرز چذابه برای آماده‌سازی مواکب اربعین حسینی با شروع ماه محرم‌ وارد مرحله جدیدی شد.

تلاش شبانه‌روزی در مرز چذابه برای آماده‌سازی مواکب اربعین حسینی با شروع ماه محرم‌ وارد مرحله جدیدی شد.

اهواز – ایرنا – تلاش شبانه‌روزی در مرز چذابه برای آماده‌سازی مواکب مردمی برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی با ورود به ماه محرم‌الحرام وارد مرحله جدیدی شد.
به گزارش ایرنا موکب داران با مشارکت فعالانه جوانان داوطلب مشتاق که سر از پا نمی شناسند به صورت تمام وقت مشغول آماده سازی و ساخت و ساز مواکب دایمی هستند.
با وجود گرمای هوا در منطقه بیابانی چذابه ، این عشق و شور حسینی است که به جوانان نیرو می بخشد و کارها را با روحیه جهادی به پیش می برد.
مصالح ساخت و ساز مواکب در چذابه همگی از محل نذورات و مشارکت های مردمی است که با کامیون به شهرک اربعین چذابه حمل می شود.
هدف همه این تلاش ها این است که مواکب دست کم ۳ هفته پیش از اربعین برای پذیرایی از زائران آماده شود.
مجوز ساخت ۳۰۰موکب دارای کد شناسایی با استفاده از سازه های دایمی امسال برای نخستین بار در مرز چذابه از سوی کمیته تغذیه ، اسکان و جذب مشارکت های مردمی ستاد اربعین خوزستان صادر شده است.
گرمای هوا و ضرورت استحکام مواکب در برابر وزش باد شدید که هرساله خسارات سنگینی به مواکب که بیشتر از جنس برزنت بودند موکب داران را بر آن داشت تا مواکب خود را از سازه های بهتر بسازند تا امکان پذیرایی بهتر از زائران اربعین در هوای گرم منطقه فراهم شود.
سازه های دایمی و بتنی مواکب این امکان را به موکب داران می دهد می کند تا بتوانند با به کارگیری وسایل سرمایشی و مفروش کردن آنان پذیرایی بهتری از زائران اربعین حسینی داشته باشند و زمینه را برای اسکان راحت زائران فراهم کنند.
اربعین پارسال تنها تعدادی انگشت شمار از مواکب در مرز چذابه به صورت فوری موفق به ساخت بناهای دایمی شدند و توانستند امکانات بهتری برای زائران حسینی فراهم کنند.
منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال