تازه ترین
خانه » اخبار » برای نخستین بار امسال تمامی مواکب پروانه دار می شوند
برای نخستین بار امسال تمامی مواکب پروانه دار می شوند

برای نخستین بار امسال تمامی مواکب پروانه دار می شوند

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات از اتمام عملیات ساخت صحن ۲۲۰ هزار مترمربعی حضرت فاطمه(س) در نجف تا پایان امسال خبر داد و گفت: مردم ایران ۸۰۰ میلیارد تومان به این پروژه کمک کردند

مسعود شوشتری در گفتگو با خبرنگار مهر در دامغان ضمن بیان اینکه عملیات احداث صحن حضرت فاطمه(س) بزرگ‌ترین پروژه عمرانی –مذهبی جهان است گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات کار اجرا و نظارت بر ۱۵۰ پروژه عمرانی کوچک و بزرگ را در کربلای معلی و نجف اشرف بر عهده دارد.

وی افزود: خیران نیک‌اندیش سال گذشته رقمی معادل ۱۰۰ میلیارد تومان برای بازسازی عتبات عالیات کمک مالی کردند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اعزام ۲۰ هزار نفر نیروی متخصص برای بازسازی عتبات عالیات، گفت: طرح های توسعه حرم امام حسین (ع) و حرم امام موسی کاظم (ع) نیز  دردست اقدام است.

شوشتری بابیان اینکه هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم برای اعزام زائران در اربعین امسال اندیشیده شده است، بیان کرد: با هماهنگی و برنامه‌ریزی پیش‌بینی‌شده در ایام اربعین امسال سه میلیون زائر به کربلا اعزام می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین امسال برای نخستین بار برای تمامی موکب داران پروانه موکب صادر و از این طریق بر نحوه فعالیت موکب داران و نحوه ارائه خدمات نظارت خواهد شد.

قائم‌مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطرنشان کرد: ۶۸۰ موکب‌ در اربعین سال گذشته ایجاد شده بود که امسال با پیش‌بینی‌های انجام‌شده تعداد آن‌ها به ۹۰۰ موکب افزایش پیدا خواهد کرد چراکه تمام اهداف ستاد بازسازی عتبات عالیات بر این است که در ایام اربعین خدمات خوب و شایسته و درخورشان سوگواران سرور سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) ارائه شود.

منبع:http://fa.atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال