تازه ترین
خانه » اخبار » جلسه مشترک مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نمایندگی خوزستان
جلسه مشترک مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نمایندگی خوزستان

جلسه مشترک مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نمایندگی خوزستان

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

حجه الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با حضور در جلسه مشترک با رئیس و مدیران دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نمایندگی خوزستان ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع) با اشاره به خدمات پرباری که دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه داشته اند این نهاد را منشاء خیر و برکات و چشمه جوشان معارف، اخلاق و معنویت دانستند.

مسئول کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان گفت ستاد بازسازی عتبات به عنوان متولی یکی از کمیته های ستاد اربعین استان وظیفه ساماندهی و آماده سازی مواکب برای پذیرایی و اسکان زائرین اربعین حسینی را بر عهده دارد.

موسوی گفت؛ امسال ۷۰۰موکب در چذابه و شلمچه و ۸۰۰موکب هم در مسیرهای بین راهی درون استان آماده پذیرایی از زائرین اربعین حسینی هستند و علاوه بر آن ۶۰ موکب بزرگ هم از استان در الاماره، نجف، کربلا، مسیر نجف تا کربلا و سامراء مستقر و به زائرین خدمت خواهند کرد.

مسئول کمیته مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان گفت؛ در سنوات گذشته زائرین اربعین حسینی ۹۵ کشور خارجی از مسیر پایانه مرزی شلمچه به کربلای معلی مشرف می شدند و در بین آنها نیز حدود ۷۰۰نفر طلاب خارجی حضور داشته است.

حجه الاسلام والمسلمین سیدمحمود موسوی افزود؛ براساس ابلاغ ستاد مرکز هر موکب باید حداقل ۵نفر هیئت امناء داشته باشد و به جهت ترویج معارف و تبیین احکام شرعی الزاماً یکی از ۵ نفر می بایست روحانی باشد، فلذا برای تحقق این موضوع نیاز به کمک و همیاری حوزه های علمیه و حضور روحانیون و طلاب در این حماسه معنوی بزرگ داریم.

یادآور می شود؛ در ابتدای این جلسه حجه الاسلام حاج شیخ پیمان علی نژاد رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نمایندگی خوزستان آمادگی این نهاد را برای همکاری و حضور موثر در خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی اعلام داشته اند. همچنین حجه الاسلام آل مبارک یکی از مدیران دفتر تبلیغات اسلامی گزارشی از اقدامات این دفتر در ایام ارعین حسینی سنوات گذشته دادند. 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال