تازه ترین
خانه » اخبار » جلسه هم اندیشی مواکب اربعین حسینی برگزار شد
جلسه هم اندیشی مواکب اربعین حسینی برگزار شد

جلسه هم اندیشی مواکب اربعین حسینی برگزار شد

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

جلسه هم‌اندیشی مدیران مواکب شهرستان اهواز مستقر در پایانه چذابه امروز سه شنبه یکم بهمن ماه ۹۸ به دعوت کمیته جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان در محل ستاد بازسازی عتبات عالیات استان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان، ایام شهادت حضرت فاطمه الزهراء(س) و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهادت حادثه مراسم تشییع در کرمان و شهادت سانحه هواپیمایی را تسلیت گفتند.
وی افزود: ما همه ساله پس از پایان مراسم اربعین سلسله جلساتی با مواکب بصورت غیر متمرکز در شهرستان ها داریم و علاوه بر آن به منظور بهره گیری از نظرات و پیشنهادات مواکب برای آسیب شناسی و رفع کاستی ها، لازم دیده شد در مرکز استان نیز با تعدادی از نمایندگان منتخب مواکب جلسات هم اندیشی داشته باشیم.

موسوی مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان گفت با توجه به اینکه توان مواکب برای ارائه خدمات محدود است لازم است با بهره گیری از خرد جمعی مدیران محترم مواکب محدوده فعالیت مواکب تعیین گردد، البته فعالیت اصلی و ذاتی مواکب مربوط به ایام اربعین حسینی است ولی از آنجایی که مواکب از جنس مردم هستند در مواقع بروز بحران همچون زلزله و سیل که برای مردم مشکلاتی بوجود می آید و یا مراسمی شبیه به حماسه حضور میلیونی در تشییع سردار بزرگ اسلام ضرورت ایجاب می کند که مواکب در این صحنه ها حضور داشته باشند.

موسوی افزود: مواکب اربعین حسینی بحمدالله توانسته اند با ساز و کار مناسب و پشتیبانی گرفتن از مردم و خیرین این آمادگی ها را در خود فراهم کنند که بدون نیاز به کمک های دولتی بهترین خدمات را هم در ایام اربعین و هم در مواقع بروز بحران هایی مثل زلزله کرمانشاه و سیل امسال خوزستان و همچنین مراسم باشکوه استقبال از پیکر مطهر سردار سلیمانی به مردم ارائه کنند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان در ادامه از حاضرین خواستند نسبت به موضوعاتی از قبیل ؛ حل مسئله امنیت اموال مواکب در غیر ایام اربعین ، چگونگی نگهداری و پرهیز از اسراف و هدر رفت مواد غذایی، جمع آوری هدایا و مشارکت های مردمی، اهمیت دادن به وقت نماز و برپایی نمازهای جماعت  نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

در ادامه این جلسه مدیران حاضر نقطه نظرات خود را در خصوص موضوعات طرح شده و سایر موضوعات بیان داشتند. 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال