تازه ترین
خانه » اخبار » حال و هوای رمضانی حرم حضرت زینب(س)/ تقسیم افطاری با مدافعان حرم
حال و هوای رمضانی حرم حضرت زینب(س)/ تقسیم افطاری با مدافعان حرم

حال و هوای رمضانی حرم حضرت زینب(س)/ تقسیم افطاری با مدافعان حرم

photo_2016-02-10_17-27-56
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آبادان از حال و هوای رمضانی حرم حضرت زینب(س)، مدافعان حرمی که میهمان سفره ساده افطار متبرعان می‍شوند و زیارت پنج شنبه‌های حضرت رقیه(س) گفت.

مکی یازع، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آبادان که یکی از داوطلبانی است که برای بازسازی حرم حضرت زینب(س) در این حرم خدمت می‌کند، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به بیان حال و هوای حرم حضرت زینب(س) و متبرعانی که برای بازسازی این حرم در آنجا حضور دارند طی ماه مبارک رمضان پرداخت و اظهار کرد: با توجه به روزهای گرم سوریه بازسازی و مرمت حرم حضرت زینب(س) بعد از افطار آغاز می‌شود و تا وقت سحر ادامه می‌یابد و بعد از خوردن سحری نیز تا ساعت ۱۱ متبرعان مشغول کار در حرم حضرت زینب(س) هستند.

وی با اشاره به اینکه به طور معمول شب‌ها به دلیل مسائل امنیتی حرم حضرت زینب(س) بسته می‌شود، گفت: در ماه رمضان قبل از سحر حرم را باز می‌کنند و تا نماز صبح حرم باز است، بعد حرم تا ساعت ۱۰ صبح بسته می‌شود و پس از آن دوباره تا زمان افطار حرم باز است و پس از افطار حرم بسته می‌شود.

وقتی حرم حضرت زینب(س) خانه متبرعان می‌شود

این مسئول بازسازی حرم حضرت زینب(س) با اشاره به اینکه مسئولان و کارگران بازسازی حرم در اصل در حرم حضرت زینب(س) زندگی می‌کنند، گفت: ما هم در حرم می‌خوابیم، هم بازسازی می‌کنیم و افطار و سحر هم در حرم هستیم و در این روزهای ماه رمضان تفاوت حال و هوای خاص حرم را کاملاً حس می‌کنیم.

یازع با اشاره به اینکه اکنون در حرم حضرت زینب(س) مشغول مرمت گلدسته‌های حرم هستند، گفت: کار رنگ کاری، نجاری و ایزوگام حرم به پایان رسیده و اکنون مشغول بازسازی تهویه حرم هستیم.

شب‌های جمعه همه میهمان حضرت رقیه(س) هستیم

وی با اشاره به اینکه شب‌های جمعه همه در حرم حضرت رقیه(س) جمع می‌شوند و مراسم برگزار می‌شود، گفت: سفره‌های افطار آنچنان که در حرم سایر ائمه برپا می‌شود را نمی‌توان در حرم حضرت زینب(س) برپا کرد و فقط در مناسبت‌هایی مانند میلاد ائمه(ع) چنین سفره‌هایی برپا می‌شود اما ما که در این حرم کار می‌کنیم برای افطار خودمان سوپ درست می‌کنیم اما آن را با زائران و مدافعان حرم حضرت تقسیم می‌کنیم. البته حرم حضرت رقیه(س) عموماً سفره برپا می‌شود.

یازع از پذیرایی از مدافعان حرم نیز سخن گفت و عنوان کرد: مدافعان حرم وقتی می‌خواهند به خط اول جبهه اعزام شوند اول به حرم حضرت زینب(س) می‌آیند دو رکعت نماز می‌خوانند و بعد با صدای بلند همگی فریاد می‌زنند «لبیک یا زینب(س)» و چنان با احساس و اشتیاق این لبیک را می‌گویند که تمام زائران تحت تأثیر احساس آنها قرار می‌گیرند.

منبع:ایکنا 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال