تازه ترین
خانه » اخبار » حضور غافل‌گیرکننده و چشمگیر زائرین اربعین
حضور غافل‌گیرکننده و چشمگیر زائرین اربعین

حضور غافل‌گیرکننده و چشمگیر زائرین اربعین

۰۱۲۱رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خبر داد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: حضور چشمگیر و زودهنگام زائران اربعین حسینی از اقصی نقاط جهان و آماده نبودن مواکب عراقی باعث شده تا موکب‌های ایرانی زودتر از سال‌های گذشته شروع به خدمات رسانی کنند

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک در حاشیه بازدید از چگونگی خدمات رسانی موکب‌های ایرانی برپا شده در شهر نجف اشرف گفت: میزبانان اصلی اربعین، مردم عزیز، عشایر و دولت عراق هستند که انصافا در این زمینه سنگ‌تمام گذاشته‌اند و ما تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی، در کنار برادران عراقی فعالیت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه امسال پیش‌بینی می‌شود شمار شرکت‌کنندگان در کنگره عظیم اربعین نسبت به سال گذشته با افزایش سه برابری روبرو شود گفت: حضور زوار اربعین در کشور عراق زودتر از زمان پیش‌بینی شده و غافلگیر کننده بود.از این رو موکب های ایرانی پیش از موکب‌های عراقی آماده پذیرایی از زائرین شدند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: تا کنون بیش از یک میلیون نفر از هموطنان، ویزای سفر به عتبات را دریافت کرده‌اند که پیش‌بینی می‌شود با وجود ۱۲ نقطه صدور ویزا در استان‌های مختلف که به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند، تعداد زائران ایرانی به  بیش از  دو میلیون نفر افزایش یابد.

پلارک با اشاره به آمار قابل توجه و چشمگیر حضور زائرین اربعین حسینی افزود: تمامی مسئولان موکب‌های مستقر در نجف اشرف باید خود را متعهد به خدمت خالصانه بدانند و با خاطره شیرین زائران را بدرقه کنند.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: جا ماندگان از این غافله عشق نیز می‌توانند با اهداء کمک‌های نقدی خود به شماره حساب ۱۰۴۰بانک‌های ملی، ملت و پست بانک یا شماره‌گیری کد دستور #۱۰۴۰*۷۸۰*(ستاره هفتصدوهشتاد ستاره ده چهل مربع) در فیض میزبانی زائران اربعین مشارکت نمایند.

 وی خدمت به زائران حسینی را یک افتخار معنوی دانست و گفت: این سعادت بزرگی است که نصیب کمتر کسی می‌شود و عشق به کار و خدمت خادمان نشان از ارادت بالای آنها دارد.

منبع:http://fa.atabat.org/

photo_2016-11-05_08-00-14

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال