تازه ترین
خانه » اخبار » خادمان موکب‌های اربعین ویزای رایگان سه ماهه می‌گیرند
خادمان موکب‌های اربعین ویزای رایگان سه ماهه می‌گیرند

خادمان موکب‌های اربعین ویزای رایگان سه ماهه می‌گیرند

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین با اعلام این مطلب که هزار و ۳۰۰ موکب مجوز فعالیت در اربعین حسینی را دریافت کرده‌اند، گفت: موکب‌داران اربعین که در طرح شناسنامه دار کردن مواکب ثبت نام کرده و پروانه اخذ کرده‌اند، ویزای رایگان سه ماهه دریافت می کنند.

حسن پلارک در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)با اعلام این خبر که تاکنون هزار و ۵۰۰ متقاضی برای احداث موکب در مراسم اربعین به کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین مراجعه کرده و درخواست داده‌اند، گفت: از این تعداد هزار و ۳۰۰ موکب شناسنامه و پروانه فعالیت دریافت‌کرده‌اند و درخواست ۲۰۰ موکب دیگر هم در حال بررسی است.

وی ادامه داد: ما یکسری از تضمین‌ها را از متقاضیان می‌خواهیم؛ از جمله اینکه تعهد اخلاقی دهند که به تعهدات خود در حوزه اسکان و تغذیه پایبند باشند. متقاضیانی که در بررسی شرایط آنها مشخص شود نمی‌توانند جوابگوی تعهدات خود باشند مجوز فعالیت دریافت نمی‌کنند.

پلارک در ادامه گفت: البته این مسئله هم هست که تا شور اربعین در کشور ایجاد نشود موکب‌داران هم نمی‌توانند از قبل آمادگی خود را اعلام کنند. هر چه به مراسم اربعین نزدیک‌تر می‌شویم هجم متبرعین، خیرین و خادمان زیاد می‌شود و همه می‌خواهند کمک کنند اما تا این شور ایجاد نشده کسی اعلام آمادگی نمی‌کند و همین مسئله موجب می‌شود که برنامه‌ریزی کار سخت شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا هزار و ۳۰۰ موکب توان برآورده کردن نیاز زائران اربعین را دارند؟ گفت: با توجه به خدمات رسانی مردم عراق و طول سفری که زائران برای خودشان در نظر گرفته‌اند، فکر می‌کنیم که کافی باشد. اگر طول مراسم اربعین چهار یا پنج روز بود این میزان کفایت نمی‌کرد اما اکنون که میزان سفر به ۱۰ روز افزایش یافته و بسیاری از زائران قبل از اربعین به کشور باز می‌گردند این میزان موکب کافی است.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین تشریح کرد: البته ما طول سفر را ۱۵ روزه حساب می‌کنیم و متعهد شده‌ایم که دو میلیون پرس غذا به زائران اربعین توسط این موکب‌ها ارائه دهیم. اگر تعداد سه میلیون ایرانی که پیش‌بینی می‌کنیم امسال به اربعین بروند را در ۱۵ روز تقسیم کنیم می‌شود ۲۰۰ هزار نفر که باید تغذیه و اسکان آنها تأمین شود و همین زیاد شدن طول سفر است که موجب می‌شود بتوانیم هم به زائران ایرانی و هم به زائران سایر کشورها ارائه خدمات کنیم.

ارائه ویزای سه ماهه و رایگان به موکب‌داران

وی با اشاره به اینکه به دلیل افزایش طول سفر اربعین مدت اقامت موکب‌داران در عراق به سه ماه افزایش یافته است، گفت: ویزای سه ماهه و رایگان به همه خادمان اربعین که در قالب موکب‌داران به عراق سفر می‌کنند ارائه می‌شود.

پلارک افزود: زمین‌هایی که باید به موکب‌‌داران ارائه شود نیز مشخص شده است و از هفته آینده شروع به انتقال وسایل موکب‌‌ها به عراق خواهیم‌ کرد.

منبع:http://fa.atabat.org

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال