تازه ترین
خانه » اخبار » خدمات رسانی به زائران اربعین باید به صورت کامل مردمی شود
خدمات رسانی به زائران اربعین باید به صورت کامل مردمی شود

خدمات رسانی به زائران اربعین باید به صورت کامل مردمی شود

۸۲۳۴۵۰۳۷-۷۱۲۴۵۴۰۴
اهواز – ایرنا- مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در پایانه های مرزی چذابه و شلمچه باید به صورت کامل مردمی شده و دستگاه های اجرایی در توسعه زیرساخت ها مشارکت کنند.

حجت الاسلام سید محمود موسوی روز سه شنبه در آیین تجلیل از خادمان و دست اندرکاران قرارگاه اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی مستقر در چذابه و شلمچه اظهارکرد: این جلسه به منظور تقدیر از اعضای کمیته جمع آوری، اسکان و تغذیه در این پایانه ها بوده و برگزاری جلسه تجلیل از دست اندرکاران موکب ها به صورت استانی در حال پیگیری است که در آن از ۶۰۰ موکب تقدیر خواهد شد.
وی افزود: خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی خالصانه و صادقانه انجام شد و خادمان اهل بیت(ع) به دور از هرگونه تشریفات دنیوی پای کار آمدند و دراین بین فرمانداران دشت آزادگان و خرمشهر به صورت شبانه روزی حضوری فعال داشته و نقش بسزایی در ساماندهی امور اربعین داشتند.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ادامه داد: بررسی راهکارها و مشکلات در اربعین امسال جدای از تقدیر از خادمان مواکب، یکی از اهداف ما برای تشکیل این جلسه بوده و امید است بتوانیم مشکلات را در سال آینده به حداقل برسانیم.
وی بیان کرد: پارسال این کمیته تنها وظیفه جمع آوری کمک های مردمی و رساندن آنها به زائران و موکب ها را در پایانه های مرزی برعهده داشت اما امسال وظیفه اسکان و تغذیه را نیز برعهده داشته که در این راستا عملکرد خوبی را از خادمان این کمیته شاهد بودیم.
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: باتوجه به مشکلاتی که درخصوص محل های استقرار مواکب در امسال مشاهده شد از هم اکنون برنامه ها برای واگذاری مکان موکب های بین راهی و مستقر در مرزها دستور کار قرار گرفت چرا که موکب داران هرساله باید هزینه زیادی را برای اجاره موقت پرداخت کنند.
وی اظهار کرد: توسعه زیرساخت ها به ویژه در بحث جاده ای و پارکینگ از اقدامات شایسته ای بود که درکاهش ترافیک و تلفات جاده ای بسیار موثر بود که جا دارد از استاندار خوزستان و نماینده ولی فقیه در خوزستان و مجموعه دولت برای تلاش و پیگیری جدی در این زمینه تقدیر شود.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: شناسنامه دار کردن موکب ها و پیگیری زیرساخت های مربوط به ستاد اربعین نیزاز جمله برنامه هایی است که به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: افزایش تعداد جلسات توجیهی موکب ها برای اربعین سال ۹۶ و ساماندهی موکب ها برای خدمات رسانی فعال درزمان بازگشت به زائران اربعین حسینی نیز از دیگر اولویت های ما است.
حجت الاسلام موسوی گفت: در نظر است در سال آینده خدمات رسانی به زائران در ایام اربعین از پنجم ماه صفر آغاز شده و تا پایان همان ماه ادامه پیدا کند.
وی افزود: استقرار دو دستگاه تولید آب معدنی، سردخانه و انبار نیز در دو مرز چذابه و شلمچه در دستور کار قرار گرفته و در این خصوص رایزنی با وزارت نیرو انجام شده است. ۸۲۳۴۵۰۳۷-۷۱۲۴۵۴۰۶

۸۲۳۴۵۰۳۷-۷۱۲۴۵۴۰۵

۸۲۳۴۵۰۳۷-۷۱۲۴۵۴۰۷

منبع:ایرنا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال